Zula Hızlı Dereceli Rank Atlama Rehberi

Zula Hızlı Dereceli Rank Atlama RehberiZula Hızlı Dereceli Rank Atlama Rehberi


Zula’da bir çok farklı oyun modu ve her oyun modunun farklı görevleri var.


Zula ilgili bir kaç detay verecek olursak:


Bir çok farklı oyun modu ve her oyun modunun farklı görevleri var. Görevleri iyi bilmeniz gerekiyor. Eğer ne yapacağınızı bilmiyorsanız, bir süre oyunları kaybetmeniz normal.


Görevleri yapabilmeniz için iyi görev odaklı ve en önemlisi takımınızla birlikle oynamanız gerekmektedir.


Takımdaki rolünüzü iyi bilmeniz lazım. Örneğin: hepinizin uzun menzilli silah kullanıyor olması yakın mesafedeki çatışmalarınızda zorlanmanızı sağlayacağı için takımınız için sağlıklı olmayacaktır.


Tekrarla takımın öneminden bahsediyorum. Takımınızla oynuyorken onları bir arkadaşınız gibi görüp, sırt çevirmeyip tek başınıza oynamamanız gerekiyor.


Takımınızla iletişim halinde olurken yapıcı olun ve olabildiğince argo kelimeler kullanmayın. Bu şekilde o insanlarında sizin dertlerinizi anlamanıza olanak sunacak, kooperatif bir güç oluşturmanıza yol açacaktır.


Zula Hızlı Dereceli Rank Atlama Rehberi

Zula Hızlı ve Daha İyi Nişan Alma


Her ne kadar takım oyunu önemli olsa da özellikle FPS oyunlarında iyi nişan almanın ne kadar önemli olduğunu unutmayın. Nişan yeteneğinizin çoğu antrenmandan gelecek olsa da, kağıt üzerinde kendinizi geliştirebileceğiniz birkaç detay var:


Her zaman kafaya nişan alın, nişangahınızı asla yere yakın tutmayın!


Her otomatik bir silah kullanıyorsanız (AK-47 gibi) her zaman kafaya nişan almaya odaklanın. Kafaya verilen hasar diğer kısımlara verilen hasardan çok daha yüksek olacaktır. Eğer kafaya nişan almayı iyi öğrenirseniz, rakibinizin size tepki vermek için çok daha küçük bir zaman dilimine sahip olacaktır.


“Spray dediğimiz” tarama yöntemini rakip yakınken, ufak ufak art arda tekli seri atışları ise rakip uzaktayken kullanabilirsiniz..


Otomatik silahlarla ateş halindeyken zıplamamaya özen gösterin. Çoğu silah zıplarken ateş edildiğinde hassiyetini kaybeder. Göstergeniz (crosshair) rakibiniz üzerinde olsa bile mermiler oraya gitmeyebilir.


Eğilmek silah hassasiyetini arttırırken kafanızı daha korunaksız hale getireceğinden kolaylıkla ölebilirsiniz. Eğilirken dikkat edin.


Zula Dereceli Oyun stiliniz

Önemli olan taktiksel ve akıllıca oynamanız.


Oyunu kazanmanın en önemli anahtarlarından birisi rakibi tanımak ve zayıf noktalarını avantaj halinize getirmek olur. Oyunu “okuyun”. 


Sabırsız gibi sürekli acele edip bir yerlere koşmayın. Gerektiğinde sabırlı olun.


Bir ses duyduğunuzda pozisyonunuzu bırakıp sürekli “adam ordamı” şeklinde rakibi bulmaya çalışmayın. Sabredin ve o sizi bulmaya çalışsın. Pozisyonunu korumuş ve doğru açı almış bir oyuncu her zaman koşan oyuncudan avantajlı olacaktır.


Sabretmekten bahsediyorum fakat bazı noktalarda ise agresif oynayıp rakibin hazır olmadığı olduğu noktalarda onları savaşmaya zorlayabilirsiniz. Rakibin oyun stillerini “okuyun” derken bundan kastediyorum. 


El bombası, gaz bombası ve flaş bombalarını kullanmaktan çekinmeyin. Doğru kullanıldığında çatışmayı kolaylıkla kazandırabilir.


Diğer Yazılarımız:
Diablo İmmortal’dan önce Diablo 1’in tarayıcı versiyonu çıktı!

Taktik Savaşları (TFT) 9.15 – 9.16 Yaması

Fortnite Sezon X v10.00 Yaması

Bir cevap yazın