WoW Classic: Warlock Rehberi

WoW Classic Warlock Rehberi

WoW Classic: Warlock Rehberi

WoW Classic için Warlock class’ı hakkında bilmeniz gereken her şey!

Warlock’a Genel Bakış

Warlock, Vanilla WoW’da çok tercih edilen bir class değildi. PVE’de control, cc ve summon stone’un yanı sıra single target dps olarak tercih edilir. PVP’de tek başına çok güçlüdür ve hayatta kalmak için en az healer kadar skill’i vardır. PvP’de Warlock herkesin korkulu rüyasıdır. Fear, pet cc’leri ve hayatta kalma süresiyle tam bir baş belasıdır. Tek başına bu kadar zor ölürken birde grup içinde olduğunu düşünün. Warlock oynamak ince bir ipin üstünde dans etmek gibidir. Tek bir hataya yer yoktur ve oynaması zordur. Warlock çok yüksek damage’inin yanında takım arkaşlarının hayatını kurtarmaktada bir numaradır. Eğer hem öldürmek hem de yardım etmeyi seviyorsanız ve büyük bir azimle pratik yapmaya hazırsanız Warlock class’ı oynamanızı tavsiye ederiz. Grup’ların her zaman en sevdiği kişi Warlock’tur. Yer bulmakta sıkıntı çekmezsiniz ve her zaman sevilirsiniz. Kite’lanmaya karşı biraz zayıftır ve hareket hızını arttırmaya yönelik özelliği yoktur. Level kasması en kolay class’lardan biridir. Kısacası pratik olarak çalışıldığında yolunuzda durabilecek kimse yoktur.

Warlock Level Kasma

Olumlu Yanlar

WoW Classic Warlock
 • Çok yönlü oynama tarzına sahiptir.
 • Tank-Dps-CC olmak üzere farklı pet’lere sahiptir.
 • Mana kontrolü zordur ama doğru kullanıldığında hiç bir sıkıntı çekmez.
 • Item Warlock için çok önemli değildir.
 • AoE damage’i yüksektir.
 • Grup’ların bir numaralı tercihidir. (Summon, Healthstone ve Soulstones)
 • Level 40 ve 60’ta ücretsiz mount.

Olumsuz Yanlar

 • Hareket hızını arttırmaya yönelik özelliliği yoktur ve yavaştır.
 • Çok fazla Spell’i olduğundan satın alırken biraz cebiniz yanacak.
 • Çantanızda genellikle yer olmayacak çünkü her zaman Soul Shard ve Healthstone barındırmak zorundasınız.
 • Her zaman Souldshard farm’lamak zorundasınız.

Best In Slot Race(Bu class için en iyi racial)

Alliance için en iyi seçenek Human veya Gnome’dur. Human bonus olarak fazladan Spirit’e sahiptir. Buda daha fazla mana demek fakat, Warlock’ların arkalarında healer varsa mana sıkıntıları olmaz. Ayrıca Human’lar diğer faction’lardan %10 daha fazla reputasyon kazanır ve görünmez olan kişileri daha rahat görmek için bir racial’ı vardır. Gnome’ların, +%5 Intellect bonus’ları sayesinde crit şansları daha fazladır. Gnome’lar, Escape Artist skiller’i sayesinde yavaşlatma debuff’larına karşı diğer Warlock’lardan bir adım öndedirler. Warlock yavaş hareket eden bir class’tır ve Gnome’ların hızlı hareket edebilmesi büyük bir avantajdır. Bizim önerimiz mutlaka Gnome olarak oynamanız.

Horde için en iyi seçenek Orc veya Undead’dir. Hardcore PvE için Orc’lar en iyisidir. Orc’ların damage’ini arttıran “Blood Fury”, %25 Stun resistant’ın yanında bir vazgeçilmezdir. Orc’ların pasif özelliği ise pet’lerinin damage’ini %5 arttırmasıdır. Eğer hardcore PvP yapmayı düşünüyorsanız tercihiniz Undead olmalıdır. Undead’ler “Will Of The Forsaken” racial’larını fear, sleep ve charm’dan çıkmak için kullanabilirler. Diğer Warlock’lara karşı %10 Shadow Resistance’inizda hayatta kalmanıza yardımcı olur. Oynarken neye önem veriyorsanız veya gönülden hangi race olarak oynamak istiyorsanız ona göre karar verebilirsiniz. İki race’de hem PvP hem de PvE’de güçlüdür.

Tavsiyeler Ve Önemli Skill’ler

WoW Classic Warlock

Daha önce Warlock oynamadıysanız level 60’a kadar Voidwalker ile level atlamanızı tavsiye ederiz.

Eğer hızlı level atlama gibi derdiniz yoksa bütün pet questlerini sırayla yapmanızı öneririz.

Aynı level bir kişiye veya NPC’ye karşı her zaman %4 ıskalama şansınız var. Bunu %0 indirmek için %3 Hit Chance’e ihtiyacınız var. Bir level fazla için %4, iki level için %5, üç level için %16 hit chance’e ihtiyacınız var.

Pet’iniz her zaman “Passive’de” tutun ve sadece gerektiği zaman siz yönlendirin.

Mutlaka First Aid öğrenin.

PvP için Engineering öneririz. PvP yapmayacaksanız Tailoring-Enchanting.

Warlock ve Priest beraber hızlı level atlarlar.

Leveling İçin Talent Build

PvP için aşağıdaki gibi ilerleyin.

WoW Classic Warlock

Rotasyon

WoW Classic Warlock

Stat Önceliği

Spell Damage -> Spirit -> Stamina -> Intellect

Intellect, mana’nızı ve crit şansınızı arttırır. Spirit, canınızın ve mananızın dolum hızını arttırır. Stamina, canınızı arttırır. Spell damage, damage’inizi arttırır.

Kendi talent ağacınızı buradan yapabilirsiniz.

Özet
Tarihi
İsmi
WoW Classic: Warlock Rehberi
Skor
51star1star1star1star1star