WoW Classic: Priest Rehberi

WoW Classic: Priest
WoW Classic Priest Rehberi

WoW Classic: Priest Rehberi

WoW Classic için Priest Class’ı hakkında bilmeniz gereken herşey!

Priest’e Genel Bakış

Priest, Vanilla WoW’da healer olarak en çok oynanan class’lardan biridir. Hem PVE hemde PVP’de çok etkilidir ve hayatta kalma yeteneği yüksektir. Mana’sı çabuk bitmez ve uzun süre takım arkadaşlarını hayatta tutabilir. Her ne kadar healer rolünde olsada mana’sı çabuk bitmediği için uzun süre damage yapabilir ve kendi başına hızlı level atlayabilir. Oyunda hiç bir class’ta olmayan özel skill’lere sahiptir. Priest daha çok takım arkadaşlarına yardım etmeyi seven ve hayat kurtarmayı kendine adamış kişilerin sevebileceği bir class’tır. PvP’de karşı takımın muhtemelen her zaman ilk hedefidir çünkü Priest hayattaysa birini öldürmek gerçekten zordur. Priest takım oyununu seven ama arada “ben solo takılmayıda seviyorum ya” diyenlerin healer class’ıdır. Her ne kadar tek başına güçlü olsada grup aktivitelerinde de işlevi çok fazladır. Her zaman yanında bir dps class’ı ile takılmak Priest’ler için vazgeçilmezdir. Sonuçta takım oyunu Priest için her şeydir . Raidler’de Holy Paladin ile berber her zaman en iyi heal seviyelerine ulaşır. Kısacası tek başına güçlü ama grup halinde ölümsüz bir class’tır.

WoW Classic Priest’e Level Kasma

Olumlu Yanlar

  • Kendi başına hızlı level atlayabilir.
  • Mana’sı çabuk bitmez.
  • Her zaman grup için ihtiyaç duyulan bir class’tır.
  • Aynı anda hem damage hem de heal yapabilir.
  • Hedefi kendi kontrolü altına alabilir.
  • Kimsede olmayan kendine has skill’leri vardır.

Olumsuz Yanlar

  • Mana kontrolü zor ama pratik yapıldığında bitmez.
  • Genel hareketliliği yavaştır.
  • CC olarak sadece Fear ve Mind Control skiller’i vardır.
  • Wand damage’ine dayalı bir class’tır.

Best In Slot Race(Bu class için en iyi racial)

WoW Classic Priest

Alliance için PvP ve PvE bakımından en iyi seçenek Dwarf’dur. WoW Vanilla’da Priest’lerin ekstradan iki tane Racial skilleri vardı. Human’larınki “Desperate Prayer” ve “Feedback’ti”. Desperate heal direk yüksek seviyede can dolduruyor ve on dakika boyunca bir daha kullanılamıyor. Feedback ise size damage yapan kişinin her vuruşunda mana kaybetmesine sebep oluyor. Dwarf’ta “Desperate Prayer” ve “Fear Ward” (Gelen Fear spell’ini etkisiz hale getiriyor) var. “Desperate Prayer” çok güçlü bir can doldurma spell’i olması yanında “Fear Ward” hem PvP hemde PvE’de hayat kurtarıcı bir spell. Hatırlatmak gerekirse “Fear Ward” oyunda başka hiç bir race’te yok ve otuz saniyede bir kulanılabiliyor. Human’lar diğer faction’lardan %10 daha fazla reputasyon kazanıyor ve görünmez olan kişileri daha rahat görebiliyor. Nightelf Priest’lerin skiller’i diğerlerinin yanında çok zayıf. Dwarf ilk tercihiniz olmalı çünkü bu Racial skill’lerin yanında bir de “Stoneform” skill’i vardır. Kısacası her ne kadar en güçlü Dwarf Priest gibi duruyorsada gönlünüzden ne geçiyorsa onu oynayın. Sonuçta değiştirme imkanınız olmayacak ve her gün o karaktere bakacaksınız.

WoW Classic Priest

Horde için en iyi seçenek Troll veya Undead’dir. Troll’ler PvE daha iyilerdir çünkü %25 haste veren racial skiller’i zorlu dakikalarda hayat kurtarır. PvP için az etkisi olsada “Shadowguard” gelen her saldırı için rakibe 116 damage vurur. “Hex Of Weakness” ise uygulanan kişiye -20 damage ve -%20 can doldurma olarak etki eder. PvP için en iyi Undead’lerdir çünkü “Will Of Forsaken” gelen bütün Fear, Charm ve Sleep skill’lerine karşı muaf olmanızı sağlar. Ayrıca “Touch of Weakness”( 2 dakikalığına melee damage’inizi +64 arttırır ve rakibinizinkini %20 düşürür) ve “Devouring Plague” (Dot olarak 24 saniyede 904 damage yapar) minor olarak damage’inize katkıda bulunur. Eğer hardcore PvP yapmayı düşünmüyorsanız tercihiniz Orc olmalıdır. Hardcore PvP’cilerin göz bebeği Undead’dir. Undead’ler “Will Of The Forsaken” racial’ları sayesinde fear, sleep ve charm’dan çıkmak için kullanabilirler. Oynarken neye önem veriyorsanız veya gönülden hangi race olarak oynamak istiyorsanız ona göre karar verebilirsiniz sonuçta bir daha değiştiremeyeceksiniz ve her gün o karaktere bakacasınız.

Tavsiyeler Ve Önemli Skill’ler

Aynı level bir kişiye veya NPC’ye karşı her zaman %4 ıskalama şansınız var. Bunu %0 indirmek için %3 Hit Chance’e ihtiyacınız var. Bir level fazla için %4, iki level için %5, üç level için %16 hit chance’e ihtiyacınız var.

Mutlaka manayı stabil tutmak için wand ile damage yapın ve genellikle Smite kullanın.

Wand ve melee damage’iniz farklı global cooldown’larda. Yanı wand’la damage yaptıktan hemen sonra melee damage vurabilirsiniz.

Ne kadar armor’unuz varsa Power Word Shield spell’inizin absorb ettiği damage o kadar artar.

Combat’tan sonra heal cast etmemeye çalışın ve genellikle Power Word Shield kullanarak hep hareket halinde olun.

Level 10 olduktan sonra bütün skiller’i ve staff’i öğrenin. Quiver mutlaka alın çünkü wand kullanma hızınızı arttıracak.

WoW Classic Priest İçin Rotasyon (Shadow)

Level 1-10

WoW Classic Priest

Level 10-20

Stamina ve Inner Focus buff’larını kullanmayı unutmayın.

Level 20-40

WoW Classic Priest

Level 40-60

WoW Classic Priest İçin Leveling Talent Build

Level 40’a kadar aşağıdaki gibi ilerleyin.

Shadow = 5 > Disc = 5 > Shadow = 2-3 > 1 > Disc = 1-3-2 > 1-3 > 4

WoW Classic Priest

Level 40-60 arası aşağıdaki gibi ilerleyin.

Shadow = 5-2 > 2-3 > 2-1 > 3-5 > 1-1 > 5 > 1 > Disc = 5 > 1-3-2 > 1-3 > 5

Group Healing ve Smite damage için aşağıdaki gibi ilerleyin.

Disc = 5 > Shadow= 5 > Disc = 2 > Holy = 5 > 5 > 3 > 2 > 2-3 > 5 > Disc = 1-3 > 1-3 > 5 > 1

WoW Classic Priest

Stat Önceliği

Kendi talent ağacınızı buradan yapabilirsiniz.

Özet
Tarihi
İsmi
WoW Classic: Priest Rehberi
Skor
51star1star1star1star1star

Bir cevap yazın