WoW Classic Gold Kasma Taktikleri

WoW Classic Gold Kasma Taktikleri

WoW Classic Gold Kasma Taktikleri

WoW Classic gold kasma taktikleri saatlerinizi alacak grind’dan ibarettir. Tasarruf yapamayan ve sabırlı olmayan oyunda para kazanamaz. İlk olarak sadece en önemli skill’lerinizin seviyelerini öğrenin. Her gördüğünüz yaratığı öldürün ve üşenmeyin. Çantanızı çok iyi idare edin ve mutlaka her iki level’da bir şehri ziyaret edip profession’larınızı (enchanting hariç) kendi seviyenize uygun level’a kadar getirin. Her class’ın farklı para kasma taktikleri var ancak biz herkesin yapabileceği yöntemleri bir araya getirdik.

Stranglethorn Vale

WoW Classic Gold Kasma Taktikleri

Level 32-35 arası için tavsiye edilir. Level ne kadar yüksek ise o kadar rahat olur.

Çok kalabalık bir bölge olduğuna aldanmayın. Sabah erken saatlerde burada çok az kişi oluyor. Mavi rotada Stranglethorn Vale Tiger ve Young Panther’leri kesin. Daha sonra geri gelip kırmızı bölgede Goblin’leri grind’layın. Eğer rogue’sanız mutlaka öldürmeden pickpocket yapın. Goblin, Panther ve Tiger’lar hem güzel xp veriyor hem de mavi, yeşil, gri vendor price’ı yüksek item’lar düşürüyor. Mutlaka “wicked claw” (10 tanesi 50 silver) ve “Bristley Whisker” (10 tanesi 70 silver) item’larını biriktirin ve vendor’a satın. Bu yöntem saat başına 2-4 gold veriyor.

Scarlet Monastery

WoW Classic Gold Kasma Taktikleri

Level 33-41 arası için tavsiye edilir. Level ne kadar yüksek ise o kadar rahat olur.

Level 33-41 arası dört kişilik gruplar halinde dungeon farm yapılabilir. Dört kişi olmasının sebebi daha fazla para ve xp gelmesi. Dört kişi olunca dungeon süresi maksimum 5-10 dakika uzuyor. Saat başına 4-7 gold getirir.

Rogue’lar Scarlet Monastery Graveyard’ı pickpocket farm için kullanabilirler. Saat başına 4-6 gold getirir.

Badlands

WoW Classic Gold Kasma Taktikleri

Level 37-40 / 39-43 arası için tavsiye edilir. Level ne kadar yüksek ise o kadar rahat olur.

Level 37-40 arası Ridge Huntress ve Ridge Stalker’ı siyah ile gösterilen bölgede farm’layabilirsiniz. Spawn time’ı çok hızlıdır. Bir sürü yeşil ve gri vendor fiyatı yüksek item düşürüyorlar. Ayrıca “Wicked Claw” item’ını vendor’a satmayı unutmayın. Saat başına 3-6 gold getirir.

Level 39-43 arası Scalding Whelp’i yeşil ile gösterilen yerde farm’layabilirsiniz. Vendor’a satılacak item düşürmüyorlar ama güzel xp’nin yanı sıra bu süreçte düşme şansı %0.1 olan “Dark Whelpling‘i” elde etme şansınız var. AH fiyatı minimum 50 gold’tan başlayacaktır.

Auction House

AH oynamak risklidir ama kâr marjı yüksektir. Tavsiye ettiğimiz add-on TSM’dir(Trade Skills Master). AH oynarken düşükten alıp satmanın yanında WoW Classic’te kimsenin güncel versiyon’da kullanmadığı vendor’a satma diye bir olay vardır. Örnek olarak 20 Silk Cloth’u AH’den 35 Silver’a aldık. Daha sonra 10 tane Heavy Silk Bandaj yaptık ve vendor değeri 40 Silver oldu. Bu durumda 5 Silver kâr etmiş olduk. Bunun gibi AH’de bir sürü item var. Server’dan server’a değişti için kesin bir şey söyleyemiyoruz fakat genellikle cloth, leather, ore, değerli taşlar ve herhangi bir craft materyalinde bu durumu kendi lehinize kullanabilirsiniz. Ayrıca Vendor fiyatı AH’den 5 silver az diye AH’de satış yapmayın ve bekleyin, çünkü kesin fiyatı artacaktır. Düşükten alıp yükseğe satmak içinde o sekmede bulunan bütün ürünleri almalısınız ve AH’nın başında bütün gün oturmalısınız çünkü her saniye altınıza biri girebilir. Kâr’lıdır ama level atlama sürecinizi uzatır.

Herkese bol şanş! Level 40-60 arası gold kasma taktikleri için takipte kalın!

WoW Classic rehberlerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Özet
Tarihi
İsmi
WoW Classic Gold Kasma Taktikleri
Skor
51star1star1star1star1star