Spike’a Hücum! Valorant’a Yeni Oyun Modu Geldi!

Spike'a Hücum

Spike’a Hücum! Valorant’a Yeni Oyun Modu Geldi!

Spike’a Hücum! Valorant’a Yeni Oyun Modu Geldi! Jared Berbach’in oyun modları ve ürün liderliğini yaptığı VALORANT’ın ilk modları oyunculara sundu. Yeni modun adı “Spike’a Hücum”. Spike’a hücumu denemediyseniz, taktiksel nişancı temposunu biraz daha hareketlendiren bir yapıya sahip.

Bilmem Gerekenler Neler?

  • Karşılaşmalar yaklaşık 8-12 dakika arası sürer.
  • Bu modun farkı, saldıran taraftaki herkeste bir Spike olması!
  • Normalden daha kısa tur öncesi ve tur süreleri ile 7 turluk karşılaşmalar içerir.
  • 3 turun sonunda Saldıran ve Savunan taraflar değişir.
  • Tüm oyuncular rasgele verilen, birbirinin aynısı silahlarla başlar. Artık herkesin Bucky ile oynama hayali kurduğu çılgın karşılaşmalar gerçek oluyor.
  • Her turda temel yetenekler bedelsiz açılır.
  • Öldürmeler ve ölümler için 2 ulti puanı kazanırsınız.
  • Her turda 3-5 tane özel güçlendirme küresi haritanın rasgele yerlerinde belirir.

Güçlendirme Küresi Nedir?

Oyuna başladığınız her turda mini haritanızda soru işaretiyle gösterilen yerlerde o tur içinde küreler belirir. Turun başlangıcından birkaç saniye önce bu küreler belirerek ne tür güçlendirmelerin alınabileceğini belli eder. Bu güçlendirmeler silah yükseltmesinden ilave hasara kadar çeşitlilik gösterebilir ve hatta rakip takımı olduğu gibi hasta bile edebilirsiniz.

“Spike’a Hücum” hep oyunda mı kalacak?

Jared Berbach şu ifadeleri kullandı: “Spike’a Hücum’un oyun ekosistemindeki yeri, büyük oranda gelecekte hazırlayacağımız diğer modlara ve oyuncuların düşüncelerine bağlı olacak. Şu anda bu modu betadan sayıyoruz. Rotasyona dahil edilen bir mod olabilir. O olmazsa nihayetinde belki de kaldırılır. Belli mi olur, çok uzun bir süre oyunda da kalabilir. Kısa vadede planımız daha fazla küre ekleyerek ve başka muhtemel değişiklikler yaparak bu modu geliştirmek. Modun kaderine siz ve zaman karar vereceksiniz!”

Gelecekte Nasıl Modlar Gelecek?

Jared Berbach şu ifadeleri kullandı: “VALORANT’ta görmek isteyeceğiniz bir sürü farklı mod olduğunun farkındayız. Hatta, betada kendine yer bulan oyuncularımızın Ölüm Kalım Savaşı tarzında bir mod için haykırışlarını da duyduk. Şu an için belirli bir tarih veremesek de oyuncularımızın isteklerinin ekibimizin kulağına net bir şekilde ulaştığını belirtmek istiyoruz. Ölüm Kalım Savaşı tarzında bir mod hazırlayabilmek için ihtiyacımız olan teknolojiyi geliştirmeye ufaktan başlıyoruz.

Isınmaya, etrafı bombalamaya, silah becerilerinizi geliştirmeye ve nişancılığınızı iyileştirmek için “canlı hedefler” üzerinde atış talimi yapmaya ortam sağlayan bir oyun türü, hem rekabetçi oyuncular hem de geliştiriciler olarak bize de hitap ediyor.

Bu konudaki felsefemizi de açıkça sizinle paylaşalım: Yeni modları topluluğun beğenisine mümkün olan en kısa sürede sunmak ve bu modları oyuncularla birlikte geliştirmeyi sürdürmek istiyoruz. Bu yüzden de geribildirimlerinize talibiz! VALORANT’ta nasıl modlar görmek istiyorsunuz? Şu anda oyunda bulamadığınız nasıl bir VALORANT deneyimi yaşamak istiyorsunuz? Peki, bu eksiği tamamlamak için biz ne yapabiliriz?”

Kaynak: playvalorant.com/