Riot Yeni FPS Oyunu Valorant İle Karşımızda!

Riot Yeni FPS Oyunu Valorant İle Karşımızda!

Riot Yeni FPS Oyunu Valorant İle Karşımızda!

Riot, yeni FPS oyunu Valorant ile karşımızda. Dünya çapında en çok oynanan MOBA oyunu League of Legends’ın arkasındaki stüdyo olan Riot Games, Valorant ile Competitive FPS türüne giriş yapacak. Büyük beklenti yaratan oyun, 2020 yazında piyasaya çıkacak.

Amerikalı video oyun stüdyosu Riot Games, geçtiğimiz aylarda ikonik yapımı League of Legends’ın 10’uncu yılı şerefine “Project A” kod adlı bir FPS oyunu geliştirdiğini duyurmuştu. Test sürecinde deneyimleyen oyuncular tarafından beğenilmişti. Son dönemde geliştirilen en iyi birinci şahıs nişancı oyunu olarak gösterilen Project A, nihayet açıklığa kavuştu.

İlk FPS oyununun ismini Valorant olarak açıklayan Riot Games, gerçek dünyadan olan ve ‘ajanlar’ olarak bilinen bir karakter kadrosuna sahip. Counter Strike Global Offensive ve Overwatch’tan etkilendiği izlenimini yaratan Valorant, zamanla yeni karakterler, yeni haritalar ve yeni modlar kazanacak. Valoran oyunculara ücretsiz olarak 128-tick sunucular, keskin vuruşları işleyebilmesi için özel olarak üretilmiş bir ağ programlaması (netcode), sunucu yetkisi altındaki oyun mimarisi ve özel bir anti-hile (anti-cheat) sistemi sunacak.

VALORANT Yönetici Yapımcısı Anna Donlon, oyunla ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:

“VALORANT’ı geliştirirken hassas nişancılık, silah becerileri ve stratejik uygulama gibi rekabetçi taktiksel nişancılık oyunlarının temel değerlerini muhafaza etmek istedik. Silah becerilerini tamamlayan özgün karakter yetenekleri sayesinde geleneksel taktik nişancılık deneyimini bir adım ileri taşıdığımıza ve türe yeni bir soluk getirdiğimize inanıyoruz. VALORANT’ın çıkışıyla dünyanın her tarafındaki taktiksel FPS severlerle uzun soluklu bir birlikteliğe başlamayı umuyoruz.”

Sistem Gereksinimleri

Önerilen sistem gereksinimleri – 60 FPS

  • İşlemci: Intel i3-4150
  • Grafik işlemcisi: Geforce GT730

Maksimum sistem gereksinimleri – +144 FPS

  • İşlemci: Intel Core i5-4460 3.2GHz
  • Grafik işlemcisi: GTX 1050 Ti

Minimum sistem gereksinimleri – 30 FPS

  • İşlemci: Intel i3-370M
  • Grafik işlemcisi: Intel HD 3000

İlk Oynanış Videosu:

Valorant’ın internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

League Of Legends VFŞL 5. Hafta fikstürü burada.