Ps5 Ne Zaman Çıkacak? Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Ps5 Ne Zaman Çıkacak

Ps5 Ne Zaman Çıkacak? Fiyatı Ne Kadar Olacak?

PS5 ne zaman çıkacak? PS5 fiyatı ne kadar olacak? Milyonlarca oyun severin hevesle beklediği Play Station 5 için haber geldi.

PS5 ne zaman çıkacak?

Kısa bir süre önce PlayStation 5’in teknik özelliklerini herkesle paylaşan Sony, yeni nesil oyun konsolunda farklı bir üretim stratejisi izleme kararı aldı. Bloomberg’de yayınlanan bir habere göre Japon şirket, PS5’i ilk etapta sınırlı sayıda üretecek. PS5 modelinin 2020 yılının sonunda piyasaya çıkması bekleniyor.

PS5 fiyatı ne kadar olacak?

Kaynaklara göre PlayStation 5 için düşünülen fiyat 499 dolar ila 549 dolar arasında olacak. Ülkemizde oyun konsollarına getirilen ek vergilerden dolayı fiyatlarda yüksek bir artış olacağı düşünülüyor.

Türkiye’de 399 dolarlık PS4 Pro’nun resmi satış fiyatı 3.800 TL civarında. PS4 fiyatını baz aldığımızda PS5’in Türkiye fiyatı 5500-7000 TL arasında olabilir.

PS5 özellikeleri neler?

RuthenicCookie, yeni oyun konsolunun Ryzen 8 Core işlemcisine sahip olacağını belirtti. Konsolun özellikleri arasında en merak edilen kısım TFLOPS değeri. PS5 yine analistlerin çıkarımlarına göre 10 TFLOPS’tan daha yüksek bir değere sahip olacak. Xbox Scorpio’nun 6 TFLOPS, PS4 Pro’nun 4.2 TFLOPS olduğu düşünülünce bu gerçekten de çok ciddi bir fark.

  • PlayStation 5’te 2.23 GHz hızında çalışan ve 36 işlem birimine sahip, 10.29 TFLOP seviyesinde performans sunan AMD RDNA 2 mimarili bir grafik kartına sahip olacak.
  • PS5’in kalbinde 3.5 GHz frekans hızında çalışan AMD Zen 2 işlemcisi yer alacak.
  • Bellek kısmında 16 GB GDDR6 RAM’a ve NVMe SDD sayesinde haritalar arası geçiş gibi konularda da bekleme süresini düşürmeyi hedefliyor.
  • PlayStation 4K 120 FPS ve 8K desteğini oyunculara sunacak.
  • PS5’te Ray Tracing gibi özelliklerde bulunacak.