Path of Exile (PoE) Yeni Sezonu Blight Geldi

Path of Exile Blight

Path of Exile (PoE) Yeni Sezonu Blight Geldi

Path of Exile (PoE) yeni sezonu blight geldi. Blight sezonunun konsepti ise “Tower Defence”(Kule Savunması) oldu. Bu sezonun ana amacı etrafta bulunan, toksik maddeler yayan merkezlerin büyümesini Sister Cassia ile engellemek. Sister Cassia bize etrafta kullanabileceğimiz kuleleri verecek, bu kulelerle etrafta toksik maddeler yayan merkezleri kontrol altına almaya çalışacağız. Aynı zamanda Path of Exile (PoE) Blight sezonunda eşyalarımızı güçlendirmek için “Oil” ile çalışacak bir sistem de gelecek.

Yeni Gelen Tower’lar

Fireball Tower

En basit kulelerden biridir. Eğer hasarınız yeterli değilse kullanmanızda fayda vardır. Rank 4’e kadar “Flamethrower” görevi görür. Rank 4 yaparsanız uzak mesefelere “Meteor” yağdırabilir.

Chilling Tower

Siphoning Trap yeteneğine benzer özellikler gösterir. Etrafa yavaşlatan ışınlar atar. Eğer çok fazla hareket etmeniz gereken bir alandaysanız, gereksiz hasardan kaçak için kullanabilir. Aynı zamanda “Frost” yetenekleriyle birlikte çalışabilir. Rank 4’te ya “Freezebolt” yada “Glacial Cage” olarak iki seçeneğiniz vardır. Glacial Cage haritaya rastgele geçici buzdan bir duvar çeker. Freezebolt ise uzun mesafelere buz atar.

Shock Nova Tower

Shock Nova yeteneğine benzer özellikler taşır. Bu kule etrafa elektrik alanları bırakır. İyi hasar vermesinden ziyade etrafa bıraktığı elektrik alanlarıyla birlikte harita kontrolünüzü güçlendirebilir. Rank 4’te Lightning Storm veya Arc Tower arasında seçim yapmanız gerekir. Lightning Storm kulenin etrafına sürekli olarak elektrik verir, Arc Tower ise yakında ki düşmanlara sürekli olarak elektrik verir ve onları sersemletme şansı olur.

Seismic Tower

Etrafında belirli aralıklarla deprem yaratır. Rank 4’te Temporal Tower veya Stone Gaze Tower arasında seçim yapmanız gerekir. Temporal Tower etrafına bir baloncuk açar ve içine giren bütün düşmanları yavaşlatır. Stone Gaze Tower ise biraz daha uzakta ki düşmanlara aynı efekti yapar.

Summoning Tower

Belirli aralıklarla size yardım edecek yaratıklar çıkarır. Kulenin ranki yükseldikçe daha çok yaratık çıkmaya başlar. Rank 4’te ise Sentinel Tower veya Scout Tower arasında seçim yaparsınız. Sentinel Tower tek güçlü bir yaratık çıkarır, scout tower ise Summon Raging Spirit yeteneğinin aynısını kullanır.

Empowering Tower

Bu kule diğer kuleleri güçlendirir. Rank 4’te ise Smothering Tower veya Imbuing Tower arasında seçim yapmanızı ister. Smothering Tower etrafında bulunan rakipleri güçsüzleştirir. Imbuing Tower ise oyuncuyu hızlandırır.