TFT: Pantheon Geliyor

TFT: Pantheon Geliyor

TFT PANTHEON

Geçtiğimiz günlerde League of Legends, Pantheon TFT için olan bir teaserını yayınlayan Riot Games, kısa sürede şampiyonu PBE’ye getirdi. Teaserdan da anlaşıldığı gibi Pantheon’un özellikleri Ejderha ve Muhafız olacak. Kayle, Yasuo, Swain, Karthus Anivia ve Miss Fortune’dan sonra eklenen 5 altın karşılığında alınan en yeni şampiyon Pantheon olacak. Tıpkı diğer 5 altınlık şampiyonlar gibi, oyuncular Pantheonu ancak 6. Seviyeden itibaren 0.5 yüzdelik şans ile şampiyon havuzunda görebilecek.

Pantheonun TFT’ye  eklenmesi, takım kompozisyonlarında Muhafız ve Ejderha güçlendirmelerinin her ikisi için de üçüncü bir şampiyon alternatifi anlamına geliyor. Böylece bu güçlendirmeler için, oyuncular sadece belli iki şampiyonla kısıtlı kalmayacak. 

Ayrıca Pantheon bu iki güçlendirmenin her birine sahip olduğunda hem büyü hasarlarından %83 daha az etki görüp, hem de takım arkadaşlarına 50 zırh kazandırmış olacak.

Ulti

Pantheon’un ulti yeteneği “Tepeden İnme”, kullanıldığında Pantheon havaya sıçrar ve en uzaktaki rakip şampiyonun üstüne düşer, bunu yaparken ara mesafede yer alan her rakip şampiyona yüzdelik hasar verir. Şuan için 2 yıldız veya 3 yıldız Pantheon’un ultisinin  hasar yüzdelerine dair bir kesinlik olmasa da, TFT PBE de Pantheon’u deneyen oyuncular, ultisi ile ve Büyücü güçlendirmesi sayesinde neredeyse tüm rakip takıma tek attığını gösterdi.

Çıkış Tarihi

Riot Games, Pantheon’un çıkış tarihi ile herhangi bir bilgi vermese de PBE’ye gelmiş olması bu sürecin hızlı olacağına dair bir müjde sayılabilir. 
Geçtiğimiz tarihlerde Twisted Fate benzer aşamalardan geçmişti, ve kısa sürede TFT’ye katılmıştı.

Bir cevap yazın