Overwatch Test Sunucularına Rol Seçme Sistemi Geliyor!

Overwatch Test Serverına Rol Seçme Sistemi Geliyor!


Overwatch Test Serverına Rol Seçme Sistemi Geliyor!

Bugün yayınlanacak olan yamada Overwatch Test serverına gelecek olan rol seçme sistemi bir çok oyuncuyu heyecanlandırıyor. Sadece bir kaç saniyede takım kurmak zorunda kaldığımız mevcut sistem yerine gelecek olan rol seçme sistemi, oyuncuları mutlu edeceğe benziyor. League of Legends rol seçme sistemine benzeyecek olan sistem, umarız Overwatch’ta ki en önemli sorunlardan biri olan, meta komposizyonlarına da bir çözüm getirebilir.


Overwatch Test Serverına Rol Seçme Sistemi Geliyor!
Bu sistem gelince oyun içi kutu da kazanabileceğiz.

Bügün test serverlarına gelecek olan rol seçme sisteminde, oyuna girmeden hemen önce Dövüşçü, Hasarcı veya şifacı rollerinden birini seçerek oyuna dahil olabiliyoruz.


Blizzard’ın açıklamaları


Blizzard yaptığı açıklamada bu sistemin oyuncular için iyi bir takım oyunu ortamı oluşturacağını söyledi. Aynı zamanda herkes ana karakter sınıfı ile oynayabileceği için her oyuncunun maksimum katkıyı vereceğini düşündüklerini de sözlerine ekledi.


Rol Seçme Sisteminin Metaya Etkisi


Gelecek olan rol seçme sistemiyle ilgili insanların kaçırdığı küçük ve önemli bir detay daha var. Şu an meta da 3 dövüşçü ve 3 Şifacı oynanıyor, bu yama geldiğinde ise meta her zaman 2 Dövüşçü, 2 Hasarcı ve 2 Şifacıdan oluşmak zorunda kalacak.


1.39 yamasından sonra gelmesi beklenen rol seçme sistemi yazımızı beğendiyseniz, beğenebileceğiniz diğer yazılarımız:

PUBG 4.1 Güncelleme Notları

PUBG’de FPS’nin Atış Hızına Etkisi

LoL Taktik Savaşları 9.14b Yaması

Bir cevap yazın