Magic the Gathering Mythic Championship II Açıklandı!

dovin baan
Mythic
Magic the Gathering Mythic Championship II

Mythic Championship II ve London Mulligan’ı

Geçtiğimiz haftalarda “Mythic Championship” formatının ilkinin düzenlenmesinden sonra Wizards, bu serinin devamı olarak 26-28 Nisan Londra’da gerçekleşecek ikinci Mythic Championship ile gelecek bazı yenilikleri açıkladı.

Bildiğiniz gibi 26-28 Nisan, aynı zamanda War of the Spark’ın prerelease (önsürüm) tarihi. Mythic Championship’i farklı kılan sadece yeni bir setin çıkışıyla aynı hafta sonuna gelmesi değil, aynı zamanda yeni bir formatin o turnuvada uygulanacak olması.

Peki nedir bu yeni format?

İlk iki günün ilk üç raundu War of the Spark draftı olacak. Üç raunddan sonra War of the Spark’sız beş raunt modern oynanacak. Aslında beklenen standart formatı olsa da, Yeni setin çıktığı gün insanlardan standart oynamalarını istemenin yanlış olduğunu belirtmiş Blake Rasmussen.

growth spiral

The London Mulligan

Londra’da yapılacak Mythic Championship II’de denenmesi için, yeni bir mulligan kuralı geliyor.

When you mulligan for the Nth time, you draw seven cards, then put N cards on the bottom of your library in any order.”

N kadar mulligan aldığınızda, yedi kart çekiyorsunuz sonrasında N kadar kartı seçip istediğiniz sırada destenizin altına koyuyorsunuz.

Örneğin: Beş karta mulligan aldınız. Beş kart çekmek yerine yedi kart çekiyorsunuz, sonrasında istediğiniz iki kartı destenizin altına koyuyorsunuz. Elinizde toplam beş kart kaldıktan sonra elinizi tutmayı veya tekrardan mulligan almayı tercih edebilirsiniz.

26-28 Nisan’da oyuncular üzerinde denenecek olan “London Mulligan”, eğer iyi şekilde karşılanırsa, eski mulligan kuralını değiştirmiş olacak.

Özet
Magic the Gathering Mythic Championship II Açıklandı!
Başlık
Magic the Gathering Mythic Championship II Açıklandı!
Tanım
Wizards, 26-28 Nisan Londra’da gerçekleşecek ikinci Mythic Championship ile gelecek bazı yenilikleri acıkladı. Bizde sizler icin inceledik.
Yazar

Bir cevap yazın