Microsoft Ve Sony İşbirliği!

Apex Legends Sezon 1 Tarihi Belli Oldu! - PlayStation Plus Nisan 2019 oyunları - En İyi 10 Oyun Müziği! - Digital Athletics PEL Final Sonuçları - Magic the Gathering Mythic Championship II Açıklandı! -

Google Stadia’ya karşı Microsoft Ve Sony işbirliği

Microsoft Ve Sony İşbirliği!

Google, San Francisco’daki Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda (GDC 2019) çevrimiçi oyun hizmeti sunan Stadia’yı duyurarak oyun sektöründe devrim niteliğinde bir gelişmeye imza attı. Stadia, hemen hemen her oyunu, herhangi bir cihazla çalıştıracak şekilde tasarlanmış bir bulut oyun platformu olarak sektörde yerini alacak.

Bu büyük duyurunun ardından rakipleri Microsoft ve Sony sessiz kalmadı
ve iş birliğine gitme kararı aldı. İki şirket, Microsoft’un bulut platformu Azure odaklı yeni bir oyun deneyimi için ortaklık yaptı. Aynı zamanda
anlaşma kapsamında Sony ve Microsoft, yeni akıllı görüntü sensörlerini içeren yarı iletkenler ve AI (yapay zeka) alanlarında da işbirliğine gidecek. Konuyla ilgili açıklama yapan Sony’nin CEO’su Kenichiro Yoshida, “PlayStation’ın kendisi yaratıcılık ve teknolojinin entegrasyonu ile ortaya çıktı. Misyonumuz, bu platformu, mümkün olan en iyi deneyimi sağlayan bir bulut ortamı ile her zaman ve her yerde sorunsuz bir şekilde geliştirmek. Uzun yıllar boyunca Microsoft bizim için kilit bir iş ortağı oldu, elbette iki şirket de bazı alanlarda rekabet ediyordu.

Microsoft Ve Sony İşbirliği!

Gelecekteki bulut çözümlerinin ortak geliştirilmesinin etkileşimli içeriğin gelişimine büyük katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi. Microsoft’un CEO’su Satya Nadella ise Sony ile yaptıkları stratejik iş birliğiyle ilgili şunları ekledi: “Sony, hem eğlence sektöründe hem de teknolojide her zaman lider olmuştur. Açıkladığımız bu ortaklığın sebebi de budur.

Bahsi geçen Microsoft ve Sony işbirliği ile Sony, müşterilere daha iyi ve yeni oyun deneyimini sunmak için Azure AI’ın gücünden yararlanacak.” Google Stadia için alınmış bir önlem olduğunu ön görüyoruz. Rekabet her zaman oyuncular için iyidir. Önümüzdeki zamanda neler olacağını heyecanla bekliyoruz.

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

Son Aktiviteler

 • Oytun Mertol
  Oytun Mertol says:
  Gün geçmiyor ki yeni bir oyun çıkmasın, Kaan da bize bu oyunu tantımasın. Hiç oynamayacak ol...
 • Brisinger Elda
  Brisinger Elda says:
  Bir kere girip çıkmıştım pek bir şey anlayamadan. Verilen örnekli açıklama gerçekten çok...
 • Oytun Mertol
  Oytun Mertol says:
  Oyunu hiç duymadım, deneyeceğim. Bir Beyblade değildir bence yine de. Yazıyı yazan arkadaşım...
 • Brisinger Elda
  Brisinger Elda says:
  Gereksiz laf oyunlarından uzak; bilgiyi herkesin anlayabileceği dilde veren, kısa ve öz bir yaz...
 • Straler
  Straler says:
  Bilgilendirici , faydalı bir makale tebrikler....