Marvel’s Avengers Oyunu Hakkında Yeni Haberler Geldi!

Marvel’s Avengers Oyunu Hakkında Yeni Haberler Geldi!

Marvel’s Avengers oyunu hakkında son haberler gelmeye başladı. Gelin birlikte oyun mekaniklerine, hikayesine ve kahramanların durumlarına bakalım!

Hikayesi

Oyun E3 video tanıtımından 5 yıl sonra geçecek. Bu süreçte dünya Avenger’ları San Francisco bölgesinde yaşanan trajediden sorumlu tutacak. Evrende kahramanlar suçlu ilan edilmiş durumda olacak. Bu hikaye daha önce cizgi roman veya filmlerde anlatılmış olmayacak.

Avenger’ların Durumu

Thor oyuna Midgard’da başlayacak. Black Widow ise aktif olarak ajanlığa devam edecek. Hulk ise Bruce Banner olmayı tamamen red edecek ve sadece Hulk formunda dünyada olacak.

Düşmanlarımız

Oyunda en büyük düşmanımız A.I.M (Advanced Idea Mechanics) adında bir kuruluş olacak. Bu düşman daha önce 1960 yıllarında çizgi romanlarda çıkan ve kötü bilim adamları tarafından oluşturulan bir kuruluştu. Bu kuruluşu MODOK yönetecek. Oyunda ki ilk karşılaşacağımız düşman ise Taskmaster olacak. Bu versiyonda bulunan Taskmaster’ın Spider-Man oyunun da ki ile bir bağlantısı bulunmayacak.

Avengers Oyunu Haberler

DLC Ve Update Politikası

Bu konuda henüz net bir bilgi olmamasıyla beraber, oyuna yeni karakterler ekleneceği açıklandı. Her yeni karakter geldiğinde ise yeni bir hikaye de oyuna eklenecek. Square-Enix tarafından geliştirilen Avengers oyunu, yapımcı firmaya göre yıllarca devam edecek bir çizgi roman oyunu dünyası inşa edecek.

Oyunda kozmetik eşyalar satılacak. Kozmetiklerde 80 yıllık çizgi roman tarihinden bir sürü ekipmanı veya kıyafeti görebileceğiz.

Multiplayer

1-4 kişilik haritalarda oynanabilecek. Oyuncu sayısına göre haritalar dinamik bir şekilde zorlaşıp, kolaylaşabilecek.

Avengers İle İlgili Diğer Bilgiler

Avengers açık bir dünya oyunu olmayacak. Square-Enix bu dünyaya Expansive World demiş, fakat tam olarak neyi kast ettiği hala bilinmiyor.

Tek kişilik görevler “Hero Mission” olarak adlandırılacak. Bu hikayeler bize ana hikayeyi anlatacak.

War Mission olarak adlandırılan görevler ise 1 veya 4 oyuncu ile yapılabilecek ve genel hikayeye katkıda bulunacak.

Her Avenger’ın kendine özel bir buildi olabilecek. Örneğin, Thor hem hasar ağırlıklı oynanabilecek, hem de tank olarak oynanabilecek.

Her karakterin ikonik ekipmanları veya dövüş hareketleri oyunda olacak. Örneğin, Iron-Man’in Repulsor Beam olarak adlandırılan lazerleri.

Oyunda Stark Seti gibi özel setler olacak. Legendary eşyaların ötesinde gizli eşyalarda oyunda bulunacak.

Bir cevap yazın