League of Legends (LoL) Mobil Geliyor!

League of Legends (LoL) Mobil Geliyor!

Mobil LOL Görüntüleri Sızdırıldı 

League Of Legends’ın  mobil platformlar için programlandığı hakkında söylentiler bir süredir devam ediyordu, yakın zamanda sızdırılan videolar ise oyun severler için büyük bir müjde oldu. 

Riot Games resmi olarak bir açıklamada bulunmasa da 2019’un Mayıs ayında başlayan spekülasyonlar, görüntüler ile birlikte kesinleşmeye oldukça yakın.

https://www.youtube.com/watch?v=GWvX6W0ecdU
Bu videoda ise şampiyon seçim ekranına göz atılıyor.

Aynı PC’deki gibi şampiyonu seçtikten sonra sihirdar büyülerini, anahtar rünleri ve normal rünleri seçmek mümkün. 

Mobil’in farklarından biri olarak şampiyonu kitlemeden önce yeteneklerini görebiliyoruz, aşağıdaki küçük haritada ise oyuncular daha oyun başlamadan gitmek istedikleri koridorları belirtebiliyorlar. 

Burada ise sızdırılmış oyun içi görüntüleri var. 

Görüntüden anladığımız kadarıyla, mobil oyuncularının gözdesi olan Mobile Legends: Bang Bang oyununun hızına oldukça yakın, anlaması ve kontrolü kolay, PC’nin aksine yeni başlayanlara “noob-friendly” diyebileceğimiz bir oynanış sunuyor. 

Diğer değişikliklerden birisi ise takımların üsleri ile ilgili. Oyun içerisinde inhibitörler ve nexus kuleleri yok, bu da oyunu mobil üzerinde daha hızlı hale getirecektir.

Mobile Legends: Bang Bang  ve League Of Legends severleri ayıracak en büyük farklılıklardan birisi de minyonlardan kazanılan altın olacak.

Tıpkı Mobile Legends: Bang Bang gibi, mobil platformdaki birçok benzer MOBA oyununda katledilen rakip minyonların yanında durduğunuz takdirde altın geliyordu, son vuruş yaptığınız takdirde de biraz daha fazla altın geliyordu. Fakat League of Legends, hem rekabetçi ruhunu hem de orjinalliğini korumayı tercih ederek, minyonlardan gelen altın kazancını son vuruş ile sınırlayacak.

Oyuna getirilecek karakterlerden kesin olanlarına aşağıda bakabilirsiniz:

Ahri, Alistar, Annie, Ashe, Blitzcrank, Dr. Mundo, Ezreal, Fiora, Garen, Gragas, Janna, Jax, Jinx, Lux, Malphite, Master Yi, Miss Fortune, Nami, Nasus, Olaf, Shyvana, Soraka, Tryndamere, Twisted Fate, Varus, Vayne, Vi, Xin Zhao, Yasuo, Ziggs

League Of Legends’ın mobil platformlara gelip gelmeyeceği tartışması senelerdir vardı, fakat son aylarda sızdırılan bilgilerle ve görüntülerle, hem mobil oyuncular, hem de akşam eve gelip LOL oynamayı iple çeken PC oyuncuları için oldukça sevindirici oldu. 

 Sizce Mobile Legends: Bang Bang , kendi platformunda bir dev olmaya devam eder mi, oyun dünyasında tüm zamanların en başarılı oyunlarından biri olan League of Legends, daha önce hiç bulaşmamış olduğu mobil platforma adımını attığı gibi MLBB’yi tahtından eder mi?