Kaan Kural Röportajı

Kaan Kural
Kaan Kural Röportajı

Kaan Kural Röportajı

Kaan Kural ile KMF 2019 üzerine konuştuk.

Kaan selam, öncelikle sence çeyrek finale kalan takımlar ve finale gelinen süreçte, “büyük sürpriz” diyebileceğin bir sonuç oldu mu?

Büyük sürpriz yaşanmadı ama büyük favori olan BAU Supermassive ve 1907 Fenerbahçe Espor’un daha net galibiyetler almalarını beklerdim. “Fenerbahçe 3-0 kazandı daha net nasıl olabilir?” diye sorabilirler tabii ama maçları çok temiz geçmedi, ikinci maç haricinde Galatasaray maçların oldukça içindeydi özellikle Godbro çok iyi bir seri çıkardı. Sezon boyunca Fenerbahçe’yi taşıyan ikili Ruin ve Kirei bu sefer o kadar büyük üstünlük kuramadılar. Ama 3-0 tabii ki önemli bir skor, sadece mutlak favori oldukları kadar net bir galibiyet alamadılar. Diğer tarafta ilk maçı Royal Youth tarafının fırlattığını da düşünürsek, 3-2 bitti seri ama bir maçı Royal Youth adeta kazanıyorken BAU Supermassive’e hediye etti. Bu da aslında sistemli oyunuyla tanıdığımız BAU Supermassive’in ne kadar kırılgan olabileceğini gösterdi. Ayrıca karşı takımın oyun yapması durumunda buna kolay cevap veremediğini gösterdi. Sezon boyunca formsuz görünen Fabfabulous hala kendini bulabilmiş değil, ayrıca bu seride Wolf’da sürekli oyun yapmaya çalışmasına rağmen, takımını sürekli zor durumlarda bıraktı. Dumbledoge çok daha iyi bir seri geçirdi. Özellikle GBM ilk iki maçta çok kötü oynadı, sonraki maçlarda iyiydi ama son maçta yine çok kötüydü. Bu seriyi de GBM ve Frozen farkı belirledi aslında. Sürpriz diyemesem de FB ve SUP’un daha net galibiyetler almasını beklerdim.

Yarı final maçlarında SUP 2-0 öndeyken şansını zora soksa da, FB 3. maç hariç kolay bir seri geçirdi, yarı final maçlarını kısaca nasıl değerlendirirsin?

Geçen soruda da değerlendirdiğim gibi, özellikle GBM’in ilk iki maç performansı bence en şaşırtıcı olandı, iki takım da beklediğimiz kadar net galibiyet alamamış olsalar da, finale çıkmayı başardılar.

Sence final maçında kazanan kim olur? En büyük belirleyici ve en öne çıkacak karakter olarak hangisini görüyorsun?

Bu soru biraz zor açıkçası, iki takım da belli avantajlar ve belli iyi yönler gösterdi ama bir taraftan belli zaaflar da sergilediler. Şu bir gerçek ki, Fenerbahçe’nin orman ve üst koridoru yarı finali her ne kadar iyi geçirmese de onların ne kadar etkili olabildiklerini ve sezonda büyük maçları ne kadar iyi oynayabildiklerini gördük, tam tersine gerek orta koridorda ve daha çok özellikle Nişancı Hades harika bir seri geçirdi ki aslında SUP’un en büyük avantajı alt koridorda Wolf ve Zeitnot’un olması bekleniyordu ama gördük ki Hades – Japone ikilisi geri kalmayacak onlardan. Orta koridorda Bolulu biraz defansif oynarsa, ki bunu gayet iyi başarıyor, etkili olacaktır. Özellikle orman ve üst koridor kısmında Fenerbahçe’nin büyük üstünlük sağlayacağını bekliyorum. Aynı şekilde BAU’nun makro oyunda da çok keskin ve net olamadığını gördük. Ben seride yarı finalleri seyredene kadar BAU’nun avantajlı olduğunu düşünüyordum ama şu anda az farkla da olsa Fenerbahçe diyorum.

En belirleyici noktaya gelirsek, ben alt koridor olacağını düşünüyorum, Hades ve Japone iyi performans sergiler ve Wolf ve Zeitnot’tan geri kalmazlarsa, diğer yerlerde zaten sorun yaşamazlar. Üst tarafı Fenerbahçe’nin kazanması zaten çok yüksek ihtimal, orayı BAU kolay kolay tutamayacaktır ama altta yenilmemesi lazım.

Öne çıkacak karakter olarak da, şu anda metada çok ekstrem bir seçenek yok Kayle gibi hiper taşıyıcılar olsa da, onun oyuna etki edeceği dakikalara kadar oyun çok değişebiliyor, ben açıkçası karakter veya oyuncudan çok alt koridor diyorum.

Kazanan takımın yurt dışında başarı yakalayabileceğini düşünüyor musun?

Yurt dışında başarıyı neyle tanımladığımıza bağlı bu. Ben açıkçası gruptan çıkacağımızı düşünüyorum ondan sonraki eşleşmede Vietnam dışında hiçbir bölgenin bize bir engel çıkaracağını sanmıyorum. Özellikle alt bölgelerle, hatta bu sene oldukça düşen ev sahibi olmasına rağmen Taiwan ve Vietnam’ın ev sahibi avantajı dışında oldukça kafa kafaya olduğumuzu düşünüyorum. Zaten tahmin ettiğim gibi gruplardan çıkarsak, yan bölgelerin en iyisi olduğumuzu kabul ettirmiş oluruz ki bu ünvanı zaten almış durumdayız. Bu da bir başları standardıdır ama bir adım öne geçmek için ev sahibi iki ülkeden birinin (Taiwan ve Vietnam) temsilcisini geçip ana MSI’a kalmamız gerekiyor. Oralarda takımımızın formu ne olur konusunda bir şey söylemek zor ama, favori olmasak da iddiamız var, bu bile belli bir seviyede olduğumuzu gösteriyor.

Özet
Kaan Kural Röportajı
Başlık
Kaan Kural Röportajı
Tanım
Kaan Kural ile KMF 2019 hakkında konuştuk. Sürpriz bir sonuç olur mu ? Final maçı kazananı kim olur ? Gelin birlikte bakalım!
Yazar

Bir cevap yazın