Kaan Kural MSI Röportajı

Kaan kural Msi
Kaan Kural

Kaan Kural MSI Röportajı

Kaan selam, 1907 FB’nin ön eleme gruplarındaki şansını nasıl görüyorsun?

Öyle dengesiz bir kura çekildi ki, A grubu çok güçlü oldu, ölüm grubundan da öte. Birincilik için Phong Vu Buffalo’yla çekişeceğimizi düşünüyorum, zaten Vietnam yan bölgeler içinde son zamanlarda en çok öne çıkan bölge; erken oyun metasında onların çatışmacı oyun tarzı çok daha etkili oluyor. Çok üst düzey oyuncular ve takımlar çıkarmayı başardılar ki, geçen sene dünya şampiyonasına da gitti bu takım. Bu sene Vietnam ligi biraz daha kaotikti ama onlar bu tarz oyunu profesyonel arenaya yansıtabiliyorlar; başkaları dengeli bir oyun oynamaya çalışırken, onlar kaoslarını dikte edebiliyorlar. O yüzden grubun favorisi ev sahibi Phong Vu Buffalo, ancak Fenerbahçe’nin de çok ciddi bir şansı var onlara karşı.

A grubu Riot sunucuları tarafından ölüm grubu olarak değerlendirildi, sence de böyle mi?

Zaten gruba bakınca belli oluyor, en güçlü iki takım Fenerbahçe ve Phong Vu Buffalo aynı gruba düştüler ve yetmezmiş gibi INTZ ve Vega gibi daha alt seviye takımlar diğer grupta, üstüne üstlük Isurus Gaming de A grubuna geldi, ki hiç fena bir takım değil. Önemli olan sadece tek takımın üst tura çıkması, mutlaka 1. olmak gerekiyor. Fenerbahçe’nin Isurus veya Bombers’a takılacağını zannetmiyorum ama Phong Vu Buffalo’nun önünde yer almak hiç ama hiç kolay olmayacak. Gerçekten korkunç bir kura.

Gruplardan çıkarsak Team Liquid ile eşleşeceğiz, sence bu eşleşmeden şansımız ne olur?

Bunlar yetmezmiş gibi gruptan çıkınca Kuzey Amerika temsilcisi, 2 şans vardı biri Taiwan biri Amerika temsilcisi olmak üzere, ki Taiwan geçen yıl inanılmaz kan kaybetti, artık büyük bölgelerden biri olarak addedilemez, Flash Wolves, Phong Vu Buffalo’dan daha iyi değil şu anda. Buna rağmen gidip Team Liquid ile eşleştik. Team Liquid maçın favorisi olacak, çünkü bir üst seviye bir takım. Gerçi o maç kaybedilirse bir tane daha eleme var, yani 2. elemede yenilenler bir maç daha yapacak. Burada yenilginin telafisi var ama grubun telafisi yok, en büyük problem de orda. Çıkacak tek takım olmak, yani Phong Vu Buffalo’nun önüne geçmek hakikaten çok zor. Kuranın azizliği diyelim.

Özet
Kaan Kural MSI Röportajı
Başlık
Kaan Kural MSI Röportajı
Tanım
Kaan Kural ile MSI hakkında konuştuk. 1907 FB'nin ön eleme gruplarındaki şansını değerlendirdik. Gruplardan çıkarsak neyle karşılaşacağız konuştuk.
Yazar

Bir cevap yazın