Football Manager (FM) 2020

Fm 2020

Football Manager (FM) 2020

Football Manager (FM) 2020 çıkış tarihi için beklediğimiz zaman gittikçe yaklaşıyor. Kasım’ın birinci veya ikinci Cuma’sında çıkmasını beklediğimiz oyun, ilk fragmanını yayınladı. Fragman, oyun ile ilgili bir şey göstermekten çok, insanların futbol üzerine verdikleri tepkileri gösteren bir tanıtım olmuş.

Bu fragmanda bize, yöneteceğimiz takımın geleceğinin tamamen bizim ellerimizde olduğu anlatılmış. 

Geçmiş senelerde, beklenmedik bir şekilde yeni antrenman mekanikleri ve oyuncu etkileşimleri eklenmişti. Benim her zaman oyundan beklentim, gerçek hayata daha yakın bir tecrübe yaşamaktır. FM yaptığı eklemelerle ve düzeltmelerle bu isteğime daha da yaklaşacak gibi duruyor.

Oyundaki Başlıca Sıkıntılar

Gelecek oyunun FM 2019’la aynı şekilde devam etmemesini ümit etmekle beraber, geçmişin tekrar etmesini beklemek çokta yanlış olmaz. Bütün FM oyunlarında, oyunu rahatça yenmemizi sağlayan bazı teknikler vardı. Bu teknikler sayesinde rakiplerimize hiç şans vermeden kazandığımız maçlar ve şampiyonluklar oluyordu. Bu nedenle oyun keyfi azalabiliyordu.

Diğer bir sorun olarak, eski oyunlarda hep aynı dakikalarda sürekli gol atılabiliyor veya kolay goller yenilebiliyordu. İlerleyen güncellemelerle bu sorun genelde çözülse de oyun ilk çıktığında yine benzer sorunlarla karşılaşabiliriz.

FM 2020 Stadia’ya Geliyor

Cloud sistemi sayesinde farklı bilgisayarlarda aynı kayıt üzerinden devam edebildiğimiz Football Manager, artık aynı özellik sayesinde Stadia üzerinden oynanabilecek. Ne yazık ki Stadia yakın zamanda Türkiye’de kullanılamayacak olsa da, gelecek için iyi bir gelişme.

FM Mobile ve Touch 

Her sene bilgisayarlarla aynı zamanda mobile de gelen Football Manager bu sene de bu gelenekten şaşmayacak. Football Manager’ın basitleştirilmiş ve mobil özelliklerine benzer, daha az lig seçeneği bulunan Touch bilgisayarlarda da kullanılabilecek.

Pre-order (Ön Sipariş)

Bu sene, Football Manager 2020’nin 1 veya 8 Kasım’da çıkmasını bekliyoruz. Eğer çıkış tarihinden sonra alırsanız ön sipariş seçeneğinden yararlanamazsınız fakat pre-order sürecinde alırsanız 10% indirim alabilirsiniz.

Football Manager 2020 Wonderkid listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Özet
Tarihi
İsmi
FM 2020
Skor
51star1star1star1star1star