Fifa 2020 ‘de Juventus Bulunmayacak!

Fifa 2020 ‘de Juventus Bulunmayacak!

Juventus bu sene PES 2020’ye özel olacak, FIFA 2020 ‘de bulunmayacak. Konami İtalyan kulüple uzun süreli bir anlaşma yaptığını açıkladı, yani PES Serie A şampiyonlarını içeren tek konsol futbol oyunu olacak.

Konami yaptığı açıklamada bu anlaşmanın Juventus’un “takım ismi, arması ve resmi formalarını ve Allianz Standyumu’nu” içerdiğini, ve konsol futbol vidyo oyunlarını içerdiğini belirtti. Bu demek oluyor ki Football Manager gibi diğer oyunlar kulübü oyunlarına katabilir, ama detaylar daha tam belli değil.

Pes 2020 Juventus

Belli olan tek şey FIFA’da Juventus’un olmayacağı, EA de Juventus’un lisanssız bir versiyonunu oyuna entegre edeceklerini belirtti. “Juventus Futbol Kulübüyle yakın ilişkilerden sonra, 30 Haziran itibariyle kulüple olan anlaşmamız sona eriyor” açıklamasıyla EA bunu doğruladı.

Yeni Juventus, Piermonte Calcio Olacak!

Fifa 20 Juventus

Yaptıkları farklı bir açıklamada, firma alternatifini açıkladı: “Piemonte Calcio adında, Normal Maç, Kariyer Modu ve Volta modunda oynanabilen, kustomize armaya ve formalara sahip olacak yeni bir takım olacak.Bu takım tanıdığınız, gerçek futbolculardan olucak. Bu takımın oyuncularının birbiriyle kimyası, FIFA 20 Ultimate Team’de etkilenmeyecek”. Takımın ismindeki “Piemonte”, Juventus’un bulunduğu bölge olan Piedmont’a bir gönderme. “Calcio” ise, Italyanca’da “tekme, tekme vurmak” anlamına gelen bir kelime ve genelde futbolla ilişkilendiriliyor.

Zaten FIFA’nın Serie A için kullandığı alternatif isim, ligin lisansını alamadıkları için, Calcio A. EA, Juventus’un ismi, forması ve arması lisanssız olsa da oyuncuların gerçek hayattakilere büyük benzerlik göstereceğini söyleyerek severlerine güven verdi. Oyuncu benzerliklerinin kulüplerden bağımsız olup FIFPro adı altındaki futbol birliğine bağlı olması bunu destekliyor.

EA aynı zamanda FIFA Ultimate Team’de Piemonte Calcio’nun oyuncularının Juventus’un performansına göre “in-form” olarak bulunacaklarını da söyledi. Firma, son olarak, şu an piyasada olan FIFA oyunlarının budeğişikliklerden etkilenmeyeceğini söyleyerek açıklamasını bitirdi.

Pes 2020 ve Fifa 2020’nin çıkış tarihi!

Pes 2020 ve Fifa 2020'nin çıkış tarihi

PES 2020’nin aynı zamanda Manchester United, Arsenal ve Bayern Munich ile de anlaşması var, ancak bu PES’e özel bir anlaşma değil, yani FIFA da bu takımları resmi olarak oyununda bulundurabilecek. PES 2020 Eylül 10’da PS4, Xbox One ve bilgisayara geliyor. Oyunun çevrimiçi ve çevrimdışı maçlarını ve oyunun edit modunu bulunduran demosu, oyuncularla 30 Temmuz’da buluşacak. FIFA 20 ise 27 Eylül’de piyasaya sürülecek, ve 5’erliden oynanan Volta moduyla sevenleriyle buluşacak.

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız:
En iyi ücretsiz oyunlar 2019
Konsolunuz hakkında bilmediğiniz 10 şey!
NBA 2K20 Oyuncu Rating Sıralaması

Bir cevap yazın