Espor Sahnesinde En Çok Kazanan Oyuncular

En Çok Kazanan Espor Oyuncuları!

Toplamda $689,909,653.96 USD dolar dağıtan espor sahnesinde zengin olan oyunculara gelin birlikte bakalım. Listemiz esportsearnings.com‘dan alınmıştır!

Starcraft II – Maru – $776,000 USD

Espor Sahnesinde En Çok Kazanan Oyuncular
Starcraft II Maru

Dünyanın genelinde çok oynanmasada hala Güney Kore’de büyük ilgi gören Starcraft II Maru’ya tam tamına $776,000 USD kazandırdı.

Call of Duty – Karma – $844,000 USD

Espor Sahnesinde En Çok Kazanan Oyuncular
Call of Duty Karma

Dünyanın en büyük fps oyunlarından biri olan Call of Duty’de espor sahnesinde yer bulmak için ciddi yatırımlar yapmaya başladı. Karma’da bundan en iyi kar elde eden oyuncular arasında yer buluyor.

League of Legends – Faker – $1.21 M

Espor Sahnesinde En Çok Kazanan Oyuncular
League of Legends Faker

Dünyada belki de en meşhur espor oyuncularından biri olan Faker, LoL turnuvalarından tamı tamına $1.21 milyon kazandı. Twitch yayınları da yapan Faker belki de yayınlarından çok daha fazla kazanmıştır.

CS:GO – Xyp9x – $1.47 M

CS:GO - Xyp9x - $1.47 M

Esporun öncülerinden olan Cs:Go’nun iyi kazandırdığını düşünüyorsanız, yanılmıyorsunuz. Xyp9x takımı Astralis’in yükselişiyle birlikte $1.47 M kazanmış durumda!

Fortnite: Battle Royale – Bugha – $3 M

Fortnite: Battle Royale - Bugha - $3 M
Fortnite: Battle Royale Bugha

Tek turnuvadan $3 M kazanan Bugha, Fortnite’ın espor için harcadığı bütçeye en güzel örneklerden biri. Diğer oyunculara nazaran tek seferde bu parayı kazanan 16 yaşında ki Bugha, eminiz ki daha çok kazanacaktır.

DOTA 2 – KuroKy – $4.2 M

DOTA 2 - KuroKy - $4.2 M

Hayvani denecek kadar büyük bir ödül havuzuna sahip esporlardan biri olan Dota 2, Kuroky’i baya mutlu etmiştir. Team Liquid takımı oyuncusu olan KuroKy takımı turnuvaları kazanmaya devam ederse, kazancının ne olacağını tahmin etmek bile zor.

Bir cevap yazın