En İyi Strateji Oyunları 2020 !

En İyi Strateji Oyunları 2020
En İyi Strateji Oyunları 2020

En İyi Strateji Oyunları 2020

En İyi Strateji Oyunları 2020 yazımızda, 2020 yılında oynayabileceğiniz en iyi 10 strateji oyunlarına yakından bakıyoruz.

Empire of Sin

Romero Games tarafından geliştirilen Empire of Sin, Paradox Interactive tarafından yayınlanmıştır. Empire of Sin içki yasağının olduğu 1920’ler Chicago’sunun, acımasız yeraltı suç dünyasını tema alıyor. Amacımız bir suç imparatorluğu kurmak. Al Capone’nun da bulunduğu farklı karakterleri yönetebileceğiz ve her karakteri ayrı ayrı özelleştirebileceğiz. Mesela kıyafetlerini, davranışlarını, sosyal yaşantılarını biz yönetiyor olacağız. Örnek olarak, bir karakter çok sayıda NPC öldürürse o karakter “cruel” (acımasız) yeteneğini kazanacak. Bunu yapmaya devam ederse de seri katillere liderlik yapabilecek. İmparatorluğumuzu kurmak için Romero Games bize bir sürü seçenek sunuyor. Yer altı içki dükkanlarından kumarhanelere kadar bizim karakterimizin hayatını yönlendirebileceğimiz bir sürü küçük veya büyük önemli karar almamıza olanak sağlıyor. Oyunun geleceğini verdiğimiz kararlar belirliyor. Godfather I veya II oynayanların bu oyunu mutlaka denemeleri gerektiğini düşünüyoruz. Çok benzerlik göstersede, Godfather serisinden daha detaylı ve zengin bir içerik sunuyor. Oyunun çıkış tarihi 2020 İlkbahar.

En İyi Strateji Oyunları 2020 – Empire Of Sin

The Settlers

Ubisoft’un geliştirdiği ve yayınlayacağı 25 yıllık “The Settlers” serisi Volker Wertich liderliğinde yeniden canlandırılacak. The Settlers Ubisoft’un belirttiği kadarıyla oyun deneyimi geliştirmek için serinin alışılmış mekaniklerine yeni bir yemek sistemi ve güdüsel meta oyunu gibi yeni özellikler getirecek. Mekanik özelliklerin dışında oyuncuları sevindirecek yeni hikaye modu ve isteğe bağlı yan görevler tek oyunculu veya co-op olarak oynanabilecek. Bunun dışında çeşitli çevrimiçi çok oyunculu modlar, ayrıntılı yepyeni bir dünya ve Ubisoft’un Snowdrop oyun motoru ile yepyeni, gelişmiş görseller sunulacak. Oyun 2020 ortalarında çıkacak ve sadece Windows PC’de oynanabilecek.

En İyi Strateji Oyunları 2020 – The Settlers

Knights of Honor 2 – Sovereign

Black Sea Games’in geliştirdiği ve THQ Nordic’in yayınlayacağı Knights Of Honor 2, Gamescom 2019’da duyuruldu. Oyun Orta-Çağ Avrupasını RTS seçeneğiyle bizlere sunacak. Civilization serisine benzer bir şekilde devleti, halkı, politikayı ve daha fazlasını yönetirken savaş zamanlarında ise ordumuzu Total War serisinde olduğu gibi savaşın içinde yönetebileceğiz. Oyundaki amacımız Orta-Çağ Avrupasındaki en büyük krallık olmak. Oyun 2020’de Steam platformunda çıkacak.

https://www.youtube.com/watch?v=IHAEFi2N25g&t=33s
En İyi Strateji Oyunları 2020 – Knights of Honor 2 – Sovereign

Humankind

Endless Legend serisinin de yapımcısı olan Amplitude Studios’un yeni oyunu “Humankind” insan uygarlığının gelişmesini konu olacak. Tur tabanlı 4X türünde olan Humankind’da yapımcıların dediğine göre 60 kültür içinden istediklerimizi karıştırıp yeni bir kültür elde edilebileceğiz. Civilization serisine benzerlik göstersede oyunda taktiksel savaşların yanı sıra, kazananı şöhret ve ekonomik güç belirleyecek. Oyun 2020’de çıkacak fakat henüz net bir tarih yok.

En İyi Strateji Oyunları 2020 – Humankind

Mount & Blade II: Bannerlord

Mount&Blade 2: Bannerlord 7 seneyi aşkın süredir geliştiriliyor ve 2020 yılında oyuncularla buluşacak. Eski Mount&Blade oyunlarından tanıdığımız krallıklar Bannerlord’da olmayacak. Oyunda tamamıyla yeni krallıklar olacak. Bu krallıklarından bazıları ise Battania, Kuzait Hanlığı, Sturgia, Vlandia ve Aserai. Bannerlord’daki dövüş sistemi, önceki Mount&Blade oyunlarında gördüğümüz dövüş sistemine benzerlik gösterecek. Bannerlord’da, kaleler artık özelleştirilebilecek ve oyuna ticaret, aile kurma, ikna etme gibi birçok sosyalleşme seçenekleri eklenecek. Bildiğimiz karakter gelişimi ekranı yerine karakter özelleştirme ve isteğe bağlı yetenek edinme seçenekleriyle her karakter birbirinden farklı olacak. Son olarak, Bannerlord’un en çok konuşulan çoklu oyuncu ve Kaptan modu eşsiz bir deneyim sunacak. Kaptan modu birbirlerine karşı savaşacak 5 oyuncuyu bir savaş alanında karşı karşıya getirecek.

Mount & Blade II: Bannerlord

Stronghold Warlords

FireFly Studios uzun bir aradan sonra Stronghold serisine yeni bir oyun ekleyecek. Stronghold Warlords büyük kağanların imparatorluk savaşlarını konu alacak. Oyun içerisinde amacımız ekonomiyi güçlendirmek, ticaret yapmak, düşmanlarımızın kalelerini ele geçirmek ve en son ayakta kalan kişi olmaya çalışmak. Klasik mekaniklerinde hiçbir değişiklik yapmayan Firefly Studios, sadece komutanlara kendilerine özgü yetenek ve özellikler ekledi. En büyük değişikliğin sadece tema olması şüpheleri arttırdı. Oyun 2020 yılında çıkacak fakat henüz kesin tarihi belli değil.

En İyi Strateji Oyunları 2020 – Stronghold Warlords

Skull & Bones

Ubisoft’un açık dünya korsan dövüş oyunu olan Skull & Bones 2020 yılında çıkacak. Oyundaki amacımız üç farklı gemiden birisini seçtikten sonra başlayacağınız basit bir tayfadan korsan kralı olmaya giden yolda, hem denizcilik ve savaş becerilerini geliştirmek, hem de kuvvetli ittifaklar oluşturup denizlerin en güçlü mürettebatı olmak. Oyun hakkında detaylı bilgiler daha paylaşılmadı. Ubisoft‘un sürpriz oyunlarından biri olduğu için ya çok başarısız ya da efsane olacak.

Skull & Bones

Age Of Empires IV

Relic Entertainment ve Microsoft tarafından geliştirilen Age of Empires IV, hayranlarının heyecanlanmasına sebep oldu. Videoda gösterilen uygarlıklar Romans, Native Americans, British ve Japanese’lerin büyük ihtimal Age of Empires IV‘de yer alacaklarını gösteriyor. Eğer bir Age of Empires hayranıysanız, önünüzde bol içerikli bir dönem var. Oyun 2020 yılında çıkacak fakat kesin tarih henüz belli değil. Dayanın az kaldı!

En İyi Strateji Oyunları 2020 – Age Of Empires IV

Warcraft III: Reforged

Warcraft III: Reforged, BlizzCon 2018’de duyurulan, Warcraft III’ün remaster edilmiş versiyonudur. Hem Reign of Chaos hem de The Frozen Throne’u içerecek ve 2020 yılında çıkacak.

En İyi Strateji Oyunları 2020 – Warcraft III: Reforged

Ancient Cities

Uncasual Games tarafından geliştirilen Ancient Cities Cilâlıtaş Devri’ne konu oluyor. Oyundaki amacımız halkımızı korumak ve çağ ilerledikçe en büyük imparatorluk olmak. Şehir kurma ve npc’lerle iletişim diğer klasik strateji oyunlarına benzerlik gösteriyor. Oyunu diğerlerinden ayıran özellikler daha tam belli değil ama Steam Greenlight’ın desteğini almak gerçekten çok zor olduğu için beklentiler yüksek. Oyun iki senedir geliştirilme sürecinde ve 2020 yılında Beta’sı çıkacak.

Ancient Cities

Özet
En İyi Strateji Oyunları 2020
Başlık
En İyi Strateji Oyunları 2020
Tanım
En İyi Strateji Oyunları 2020 yazımızda, 2020 yılında oynayabileceğiniz en iyi 10 strateji oyunlarına yakından bakıyoruz.
Yazar
Yayınlayan
tiergaming

Bir cevap yazın