En İyi Strateji Oyunları 2019

Strateji Oyunları 2019
Strateji Oyunları 2019

En İyi Strateji Oyunları 2019

Age Of Empires IV

En iyi strateji oyunları 2019 listesinde ilk sırada bulunan Age Of Empires IV uzun zamandır bekleniyordu. Gamescom 2018’de yayınlanan Age of Empires IV trailer’i ortalığı bomba gibi inletmişti. Trailer ile beraber çok fazla bir bilgi verilmedi ancak oyun seyircilere duyurulduğu için en geç 2020’nin başlarında oyuncularla buluşacağını tahmin ediyoruz.

Age Of Empires IV

Imperator : Rome

Paradox Development Studio tarafından yapılan Imperator: Rome, strateji oyunları arasında büyük ilgi görüyor. İskender’in Doğu’daki İmparatorluğu’ndan Roma İmparatorluğu’nun kuruluşuna kadar geçen asırlık dönemlerde, Imperator: Rome sizi klasik çağı yeniden yaşamaya davet ediyor. Imperator: Rome’un 25 Nisan 2019’da çıkması bekleniyor.

Imperator : Rome

Total War : Three Kingdoms

Eski oyunları gibi olan Total War : Three Kingdoms, sıra tabanlı bir gerçek zamanlı strateji oyunudur. Oyuncular Üç Krallık döneminde, Çin’i birleştirmek ve en üst seviyeye çıkarmak için bir yöneticiyi kontrol edecekler. Total War : Three Kingdoms 29 Mayıs 2019’da oyuncularla buluşacak.

Total War : Three Kingdoms

Tropico 6

Tropico 6, dünyanın en büyük diktatörü olmanın politik yönlerine odaklanan gözden geçirilmiş bir araştırma sistemine sahip strateji oyunudur. Birden fazla adayı aynı anda yönetebildiğiniz, ajanlarınızı yabancı ülkelere baskınlara gönderebildiğiniz, ulaşım, altyapı, bina ve benzer klasik strateji oyun özelliklerini barındıran bir single ve multiplayer oyun olan Tropico 6, 29 Mart 2019’da oyuncularla buluşacak.

Tropico 6

Warcraft III : Reforged

Warcraft III: Reforged, BlizzCon 2018’de duyurulan, Warcraft III’ün remaster edilmiş versiyonudur. Hem Reign of Chaos hem de The Frozen Throne’u içerecektir ve 2019 yılının sonlarına doğru çıkması beklenmektedir.

https://www.youtube.com/watch?v=B3q2hU-dTEI
Warcraft III : Reforged

Anno 1800

Anno 1800‘de Sanayi Devriminin Öncüsü Oluyorsunuz! Tüm zamanların en heyecan verici ve en hızlı değişen dönemlerinden birini yaşama imkanı sunan Anno 1800’de, yeni teknolojileri, kıtaları ve toplumları keşfedebiliyorsunuz. Sanayi Devrimi sırasında kendi yol haritanızı çizme imkanı sunan Anno 1800, single ve multiplayer oynama seçenekleriyle beraber geliyor. Anno 1800 16 Nisan 2019 tarihinde piyasaya sürülecek.

Anno 1800

Narcos : Rise of the Cartels

Curve Digital, Netflix suç dizisi “Narcos” u bir video oyununa dönüştürüyor. “Narcos: Kartellerin Yükselişi”, gösterinin ilk sezonundaki olayları takip eden taktiksel sıraya dayalı bir aksiyon macera oyunu. Oyuncular, uyuşturucu kralı Pablo Escobar’ın anlattığı bir öyküde Medellin Karteli veya DEA olarak iki taraftada oynayabilecekler. Curve Digital, Gaumont ve geliştirici Kuju ile projede işbirliği yapıyor. 2019 yılının üçüncü çeyreğinde PC ve konsollarda piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Narcos : Rise of the Cartels

The Settlers

Ubisoft hayranlarını The Settlers oyununu ilk oyundan 25 yıl sonra geri getireceklerini duyurarak şaşırttı. The Settlers çok klasik bir strateji oyunudur. Ubisoft, 2019 sonbaharında piyasaya sürülmesi beklenen yeni oyununun başına eski yaratıcı direktörü Volker Wertich’i geri getirmiştir.

The Settlers

Age of Wonders : Planetfall

Age of Wonders: Planetfall, çok beğenilen Age of Wonders serisinin yaratıcısı Triumph Studios’un yeni strateji oyunu. Planetfall’da taktiksel sıra tabanlı savaş ve kapsamlı imparatorluk kurma özelliklerini yepyeni bir uzay ortamında single ve multiplayer seçenekleriyle deneyimlememize olanak sunuyor. Age Of Wonders: Planetfall’un 6 Ağustos 2019’da çıkması bekleniyor.

Age of Wonders : Planetfall

Atom RPG

Atom RPG

ATOM RPG, klasik CRPG’lerden ilham alan kıyamet sonrası bir indie oyunudur. 1986 yılında Sovyetler Birliği ve Batı Bloğu, karşılıklı nükleer bombalamalarda imha edildi. Biz nükleer Holokost’tan kurtulanlardan birisiyiz. Görevimiz ise Sovyet Wasteland’ın vahşi dünyasını keşfetmek ve Dünyadaki yaşamdan geriye kalan her şeyi mahvetmeyi amaçlayan gölgeli bir komployu araştırmak. Atom RPG’nin 2018 yılının sonlarında çıkacağı tahmin ediliyor.

En iyi strateji oyunları 2020 listemize buradan ulaşabilirsiniz.

Özet
En İyi Strateji Oyunları 2019
Başlık
En İyi Strateji Oyunları 2019
Tanım
2019 yılında gelen en iyi strateji oyunları. Age Of Empires IV, The Settlers, Annno 1800, Warcraft III Reforged, Tropico 6, Total War : Three Kingdoms.
Yazar

Bir cevap yazın