En İyi Korku Oyunları 2019

Fear

En İyi Korku Oyunları 2019

En iyi korku oyunları listemizde 2019 yılında hala oynanabilirliğini koruyan korku oyunlarına değindik. Gelin bu güzel listeye birlikte bakalım.

Resident Evil 2 Remake

PS4, Xbox One, PC

Resident Evil 2

Eski klasik bir korku oyunu olan Resident Evil 2‘nin yeniden yapımı olan Resident Evil 2, 25 Ocak tarihinde piyasaya sunuldu. Hikayede hiçbir değişikliğe gidilmedi. Oyunu yine Leon Kennedy veya Claire Redfield olarak Racoon City’de oynayacağız.

Until Dawn

PS4

En İyi Korku Oyunları

Until Dawn korku oyunu sevenler için yakın zamanda kült bir oyun olmuş durumda. Klasik bir korku filmi havasında ilerleyen hikayede, bir grup arkadaşın soğuk bir kış gününde yaşadıkları macerayı oynuyoruz. Oyunun birden fazla sonunun bulması ve ilginç hikaye seçenekleri de Until Dawn‘ı cezbedici bir hale getirebiliyor.

Red Dead Redemption: Undead Nightmare

Xbox One, Xbox 360, PS3

Rdr

Red Dead Redemption yılın en ilgi çeken oyunlarından biri oldu. Undead Nightmare ise RDR‘a gelmiş bir DLC ve bu güncelleme ile oyunda vahşi batı, bir anda zombi dolmuş bir evrene dönüşüyor. RDR‘ın kusursuz mekanikleriyle korku teması birleşince de ortaya inanılmaz keyifli bir korku oyunu çıkıyor.

Amnesia: Collection

Xbox One, Xbox 360, PS3

Amnesia

Amnesia korku oyunu severlerin kısa zamanda en çok oynadıkları oyunlardan biri oldu. Twitch.tv’de de kısa zamanda ciddi izlenme oranları kazanan bu oyunun, bir korku oyunu sever tarafından oynanmamış olması bile düşünülemez! Eğer Amnesia‘yı hala oynamadıysanız denemenizi öneririz.

Metro Exodus

PS4, Xbox One, PC

Tam olarak bir korku oyunu olmayan Metro Exodus, çok iyi bir gerilim FPS oyunudur. Eğer FPS türünü seviyor ve korku elementlerinin de içinde olmasını istiyorsanız, Metro Exodus‘a bir şans vermelisiniz.

Little Nightmares

PS4, Switch, Xbox One, PC

Little Nightmares

Dünyanın en güzel oyun çizimlerinden birine sahip olan Little Nightmares, son zamanlarda ciddi bir popülariteye sahip oldu. Tim Burton filmlerinden fırlamış bir atmosfere sahip olan Little Nightmares, 2019 yılında en çok ses getiren oyunlardan biri oldu.

Silent Hill 2

Xbox One, Xbox 360, PS3

Silent Hill 2

Kritikler tarafından çok eleştirilen Silent Hill 2 çoğu oyun sever tarafından kült olarak kabul edilmeye devam ediyor. Sizde Silent Hill hikayelerini seviyorsanız, Silent Hill 2‘yi mutlaka denemelisiniz.

Outlast

PS4, Xbox One, Switch, PC, Mac, Linux

En İyi Korku Oyunları

Birden fazla korku oyunu yönetmeni tarafından ortak bir proje olarak geliştirilen Outlast çıktığı yıla damga vurmuş, uzun süredir kıtlıkta olan korku oyunu piyasasını tekrar canlandırmıştı. İkincisi de çıkmış olan Outlast serisi dönemimizin en iyi korku oyunlarından biri olmaya devam edecek gibi gözüküyor. 2020 yılında 3. oyunun açıklanması bekleniyor.

Dead Space

Xbox One, Xbox 360, PS3, PC, PS4

Dead Space

Ea Games’in hayatımıza soktuğu Sci-Fi korku oyunu Dead Space, çoğumuz için makine zorlayan bir canavar olmuştu. İlk oyunu çok büyük bir başarı yakalasa da sonraki oyunları ilk oyunu hep arattı ve satışları git gide azaldı. 4. oyunu da iptal edilen Dead Space‘in gelecekte aramızda olup olayacağı ise hala bir muamma.

Devil Daggers

PC, Linux, Mac

Devil Daggers

İlk bu oyunla bir arkadaşım aracılığıyla tanıştım. İlk gördüğümde oğlum sen ne oynuyosun yıl olmuş 2019 tepkisi vermiştim. Fakat daha sonra oyunu oynadığımda garip bir şekilde Doom ve Duke Nukem arasında bir hava yakalamış ve oyuna bayılmıştım. Sizde sonu gelmeyen canavarları öldürmeyi seviyorsanız ve belirli bir hikaye peşinde değilseniz, Devil Dagger sizin oyununuz.

Slender: The Arrival

PS4, Xbox One, Nintendo Switch, PC, Mac, PS3, Xbox 360, WiiU

En İyi Korku Oyunları

9gag ve Reddit’in göz bebeği olan korku oyunlarından biri olan Slender, kritikler tarafındanda geçer not almıştı. Popüler kültürde bir çok meme’i yapılmış Slender Man‘i yaratan oyun olan Slender‘ı denemenizi öneririz.

Resident Evil 7: Biohazard

PS4, Xbox One, PC

En İyi Korku Oyunları

Çoğumuzun ilk tanışıtığı korku oyunu olan Resident Evil, yıllar geçsede hala geçerliliğini koruyor. Serinin yedinci oyunu da hala eskisi gibi bizi korkutmayı ve eğlendirmeyi başarıyor.

Alien: Isolation

PS4, Xbox One, PC, Mac, Linux, PS3, Xbox 360

En İyi Korku Oyunları

Bir uzay gemisi, bir uzay canavarı ve bir adet flamethrower. Tek başınıza olduğunuz gemiden bu canavarr tarafından avlanılmadan, bilgi alıp kaçmaya çalıştıgınız Alien: Isolation döneminin en çok oynanan korku oyunlarından biriydi. Eğer sizde uzay temasını seviyorsanız Alien: Isolation tam size göre.

P.T.

PS4

En İyi Korku Oyunları

Malesef PlayStation Store’dan kaldırılmış olan bu P.T şu anda indirmek mümkün değil. Eğer youtube izlemeyi seviyorsanız, bir çok yayıncının hazırlamış olduğu “walkthrough”ları izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Five Nights At Freddy’s

PC, Android, iOS

En İyi Korku Oyunları

PewDiePie ile başlayan Five Nights At Freddy’s öyle bir hal aldı ki oyun olmanın ötesine geçti. Filmi çekildiği iddia edilen Five Nights At Freddy’s, popüler kültürün önümüzde ki yıllarda da çok büyük bir parçası olacak.

Eğer strateji oyunlarını seviyorsanız sizin için hazırladığımız, En İyi Strateji Oyunları 2020! yazımıza da göz atabilirsiniz.

Özet
Tarihi
İsmi
En İyi Korku Oyunları
Skor
51star1star1star1star1star

Bir cevap yazın