Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Süper Kahraman Oyunları

Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Süper Kahraman Oyunları

Sizler için bugüne kadar yapılmış en iyi süper kahraman oyunlarını derledik. Sizce dışarıda bıraktığımız veya atladığımız bir oyun oldu mu?

10- Freedom Force (2002 – Pc)

Freedom Force 2002 Oyun İçi

Marvel veya DC’ye bağlı olmayan bir süper kahraman oyunu olan Freedom Force, çoğu eski oyun sever için güzel bir oyundu. 2002 yılında Irrational Games gerçek zamanlı strateji türünde çıkmış ve çizgi roman vari havasıyla büyük övgü almıştı. 2005 yılında devam oyunu çıkmış fakat satışları başarılı olmadığı için 3. oyun projesi raftan kalktı. Son birkaç senedir yeni bir oyunu geleceğine dair söylentiler olsada Irrational Games’i satın alan Ea Games bu konuda herhangi bir açıklama yapmadı.

9- The Punisher (2004 – Pc, Ps2, Xbox)

The Punisher 2005 Trailer

The Punisher TPS türünde 2004 yılında THQ tarafından yayınlanmıştı. O dönem için çok vahşi sahneleri ve daha sonra God Of War’ın da kullanacağı tuşlu ara sahne mekaniği vardı. Oyunda o zamanlar hayatımıza daha tam girmemiş olan Avengers serisinin en sevdiği Cameo mantığı da vardı. Oyunda Nick Fury’den Black Widow’a bir çok karakter ara sahnelerde gözüküyordu. Son 3 senedir iyi bir dizi sezonu geçirmesine rağmen hala devam oyunu çıkıp çıkmayacağı bir muamma konusu oldu.

8- Spider-Man 2 (2004 – Pc, Ps2, Xbox)

Spider-Man 2 Trailer

Spider-Man oyunları her zaman oyun dünyasında süper kahraman oyunları için önemli bir yer edinmiştir. Oyun içi mekanikleri, hikaye işleyişi ve açık dünyası ile çoğu zaman bizleri büyülemiştir. Benim için ise Ps2’de oynadığımı hatırladığım nadir oyunlardan biridir. O dönem için sadece ağ atarak gezmek bile başlı başına keyifli bir olaydı. 2018 yapımı Spider-Man oyunun da ağ atarak şehri gezme mekaniği 2004 yapımı versiyonundan esinlenilmiştir.

7- The Incredible Hulk: Ultimate Destruction (2005 – GameCube, Ps2, Xbox)

Hulk 2005 Trailer

Hulk… Smash… Hikayesi olmasına rağmen etrafta serbestçe dolaşıp bir şeyleri paramparça etmek, günün stresini atmak ve eğlenmek için birebir bir oyundu. Sinemada ve oyun dünyasında malesef Hulk gerektiği ilgiyi bulamadığı için devam projelerinin fişinin çekilmesi çok kolay oldu. Keşke yeni oyunları gelsede biraz stress atsak.

6- Marvel: Ultimate Alliance ( 2006 – Ps4, Xbox, Ps3, Xbox One)

Marvel: Ultimate Alliance 2006 Trailer

Capcom oyunları genelde çok eğlenceli dövüş mekaniklerine sahipti. Marvel: Ultimate Alliance’da aynı yoldan giden oyunlardan biri oldu. Her zaman hızlı aksiyonu öne çıkardı ve listemizdeki tek dövüş oyunu olmayı başardı.

5- Deadpool (2013 – Pc, Ps4, Xbox One, Xbox 360, Ps3)

Deadpool 2013 Trailer

Eğer bir oyun sizi güldürmeyi başarıyor ve bunun yanında akıcı oyun mekanikleri sağlıyorsa, o oyun iyidir. Bu güzel oyun 2016 yılında çıkan Deadpool filminin belki sinematografik olarak komediyi ve kara komediyi ön plana çıkarmasının nedenlerinden biri oldu. Çok olumlu kritik notları aldı ve uzun zamandır ölü olan süper kahraman oyunları için yeni bir bakış açısı oldu.

4- Lego Marvel Super Heroes (2013 – Pc, Ps4, Xbox One, Xbox 360, Ps3)

Lego Marvel Super Heroes 2013 Trailer

Lego çocukluğumuzdan beri bir çoğumuzun hayatında ve her zaman kreativitenin ön planda olduğu bir şirket oldu. Oyunları da her zaman bunu yansıttı. Çocukken oynadığımız figürlerde kurduğumuz hayalleri oyun dünyasına taşıdı. Gerek Harry Potter serisinde gerekse Marvel serisinde her zaman eğlenceli oyunları sunmayı başardı. 35 yaşından 10 yaşına kadar herkesin oynayabileceği ve eğlenebileceği bir oyun yapmayı başardılar ve Marvel Super Heroes’da bunu en iyi yansıtan oyunlarından biri oldu.

3- Lego Marvel’s Avengers (2016 – Pc, Ps4, Xbox One, Ps3, Xbox 360 )

Lego Marvel’s Avengers 2016 Trailer

Yukarıda yazdığım yazının aynısı Avengers oyunu içinde geçerli oldu. Mekanikleri benzer olsada çalışan ve iyi olan bir şeyi neden değiştiresiniz ki?

2- Spider-Man (2018 – Ps4)

Spider-Man 2018 Trailer

Spider-Man serisinin süper kahraman oyunlarında ne kadar önemli bir yer edindiğinden bahsetmiştik. 2018 yapımı ise Spider-Man 2’nin üzerine daha da koyduğu bir oyun oldu. 2018 senesinin en başarılı Ps4 oyunu desek yeridir. Gerçekten Marvel evrenini yansıtışından, Sony’e olan inancın artmasına sebep olan oyunlardan biri oldu. Umarız Sony oyunda gösterdiği başarıyı sinematik evrene de yansıtmayı başarır.

1- Batman: Arkham City (2011 – Ps4, Ps3, Xbox 360, Xbox One, Wii U, Mac)

Batman: Arkham City 2011 Trailer

Sinema dünyasında Marvel ne kadar iyi iş çıkarıyorsa, Dc’de Batman serisinde o kadar iyi iş çıkarıyor. Aslında sadece Arkham City en iyi oyundu demek bile yanlış. Son 10 senedir çıkan her Batman oyunu (Telltale serisi dahil) baştan aşağıya bir yapıt gibiydi. Hikaye işleyişinden, Gotham’ın atmosferine her şey neredeyse mükemmel işlenmişti. O yüzden listemizin en iyi oyunları Batman serileri desek yeridir.

Avengers’ın gelecek yeni oyunu ile ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Özet
Tarihi
İsmi
Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Süper Kahraman Oyunları
Skor
51star1star1star1star1star