Dota 2 Matchmaking Yaması

Dota 2 Matchmaking Update


Dota 2 Matchmaking Update

Dota 2’ye bügün Matchmaking Update geldi!


Dota 2 yani uzun adıyla Defense of the Ancients steamin en popüler oyunlarından bir tanesi. Hal böyle olunca Valve oyunun popülaritesini korumak adına Dotaya sürekli yenilikler ve düzenlemeler getiriyor. 2016 senesinde yayınlamış olduğu 7.00 güncellemesi ile oyuna yeni dinamikler ekleyen valve bu yaptıkları değişiklikler sayesinde oyuncular tarafında oyunun Dota 2 den yükselip Dota 3 olduğuna dair pozitif geri dönüşler almıştı.


Şimdi ise Dotanın blog sayfasında paylaştıkları bir yazı ile birlikte dereceli oyunlar için eşleştirme sisteminde büyük değişikliklere gittiklerini duyurdular. Yazının tamamına linkten ulaşabilirsiniz.


Yazmış oldukları blogda “Kapsamlı bir eşleştirme sistemi, hangi kahraman veya rolü tercih ederseniz edin, Dota’yı oynamanın tadını çıkarmada önemli bir faktördür.”  diyerek bizlere eşleştirme sisteminin ne kadar gelişirse oyun zevkinin o kadar artacağını iletiyorlar. Bu yapmış oldukları güncellemenin bir sene boyunca devam edeceğini ve yapılan geri dönüşleri de değerlendirip en iyi formatı bulacaklarını dile getiriyorlar.


Dereceli eşleştirme güncellemesinin en büyük odak noktası ise daha dengeli ve oynanabilir takımları karşı karşıya getirmek. Bunuda “Eşleştirme, çeşitli değişimlerden oluşur ve hedefimiz, tüm farklı faktörler arasında en iyi dengeyi bulmaktır.” diyerek dikte ediyorlar. Tüm bunların dışında ise yeni sezonun ilerleyen dönemlerinde oyun içinde bulunduğumuz olumsuz davranışları da yakın takibe alacaklarını bildiriyorlar.


Eski Sistem Tamamen KalkıyorHer zaman bildiğimiz Solo MMR ve Party MMR tamamen kalktı. Artık oyuncular maç ararken maç içerisindeki görevlerini belirticek ve bu seçeneklere göre mmrları Core ve support player olarak ikiye ayrılacak.


Sürekli Değişecek


Bu sürecin hiç bitmeyeceğini belirten Dota 2 ekibi; sürekli geliştireceklerini şu an güncellenen yeni sistemin bu sezonun sonunda tekrar gözden geçirileceği belkide tamamen değiştiriliceği söylendi.


Liderlik Tablosunun Yapısı Değişiyor


Eskiden en yüksek oyuncuya avrupa birincisi, asya birincisi vb. şeklinde tabir edilirdi.


Artık böyle bir şey olmayacak. Bundan sonra core 1.si support 1.si gibi ayrılacak ilerki dönemlerde. Bütün pozisyonları teker teker kendi altında değerlendirmeye çalışılacağı söyleniyor.


Bundan sonra iş biz oyunculara düşüyor. Artık bol bol dereceli maç atıp bu sistem ile ilgili iyi kötü tecrübelerimizi aktarmalı ve sistemi en mükemmel haline getirmeliyiz. Şimdiden hepinize iyi oyunlar.


Dota 2 Matchmaking Update yazımızı beğendiyseniz,

Diğer Yazılarımız:


Taktik Savaşları (TFT) Tier Listesi

Dota 2 Immortal Treasure 3 The International (TI) 2019 için yayınlandı!

Apex Legends: Yeni Legend (Karakter) Geliyor!
Özet
Dota 2 Matchmaking Update
Başlık
Dota 2 Matchmaking Update
Tanım
Valve oyunun popülaritesini korumak adına Dotaya sürekli yenilikler ve düzenlemeler getiriyor. 2016 senesinde yayınlamış olduğu 7.00 güncellemesi ile oyuna yeni dinamikler ekleyen valve bu yaptıkları değişiklikler sayesinde oyuncular tarafında oyunun Dota 2 den yükselip Dota 3 olduğuna dair pozitif geri dönüşler almıştı.
Yazar
Yayınlayan
Tiergaming.net

Bir cevap yazın