Control, Alan Wake İle Buluştu!

Control, Alan Wake İle Buluştu!

Control geçtiğimiz günlerde Remedy Games tarafından; XboxOne, Ps4 Ve PC’ye çıkarılmıştı. Kendi adıma konuşmam gerekirse Control uzun zamandır beklediğim bir oyundu. Rahat oynanışı, dinamik savaşları ve kendine has hikaye anlatımıyla son dönemlerde oynadığım en iyi aksiyon oyunu olduğunu rahatça söyleyebilirim. Tüm bu güzel özelliklerinin yanı sıra oyunda etrafta topladığımız dosyalardan edindiğimiz gizli bilgilerde ki  easter eggler oyuna bir hayli keyif katıyor. Bulduğumuz bu dosyaları dikkatli incelersek çok enteresan bir bilgiye ulaşıyoruz. Bu bilgi Remedy Gamesin vakti zamanında Xbox360 için çıkarttığı ve popülaritesi sayesinde PC sürümü de çıkan korku, gerilim tarzındaki oyunu Alan Wake ile ilgili. Burada bulunan bilgiye göre Alan Wake ve Control aynı evrende geçiyor.  

Konu sadece bu dosya ile de sınırlı kalmıyor ve oyunda Wake adlı karakterinin sistemde silüet olarak görünüyor.

Böyle easter egglerin oyunlarda olması gerçekten oyunları daha keyifli hale getiriyor. Bakalım Control’de daha fazla easter egg’le karşılaşılıcak mı yoksa easter eggler sadece Alan Wake ile son mu bulacak?

Tüm bu bilgilerin yanı sıra, yakın zamanda Remedy Games’in Alan Wake oyunun haklarını Microsoft’tan aldığını da hatırlatmak istiyorum. Acaba yapbozun tüm parçalarını birleştirdiğimizde karşımıza Alan Wake 2 mi çıkacak? Firma şu anda bu fikre yeşil ışık yakmış durumda. Fakat gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini bize zaman gösterecek. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?  

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz.