Apex Legends Rehberi: Püf Noktalar #1

Apex Legends
Apex Legends

Apex Legends Rehberi: Püf Noktalar

Apex Legends hayatımıza girdiğinden beri, oyuncu sayısı gün geçtikçe artmakta ve espor olma yolunda ilerlemekte. Oyunu daha iyi oynamak isteyenler için ” Apex Legends Rehberi ” ile karşınızdayız.

Nasıl Uçmalısınız?

Apex Legends zıplama

Herkes oyuna ilk başladığından beri binlerce kez atlamıştır, fakat çoğumuz yere ilk temas eden grupta olmadığı için silahsız bir şekilde ölmüştür. Oyunun ilk başlangıcında iyi atlamamız, oyunun sonrasını görebilmek açısından önemli bir yere sahip. Öncelikle çoğu oyuncu atladığı zaman düz bir çizgi halinde, baktığı noktaya inmeyi tercih ediyor. Fakat bunu yaptığınız zaman iniş hızınızın buyuk bir bölümünü 120km-135km aralığında geçiriyorsunuz ve bu hareket sizin havada daha fazla süre geçirmenize ve geç inmenize sebep oluyor. İyi bir atlayışın en önemli unsurlarından biri, iniş hızınızı kaybetmemekten geçiyor. İlk atladığınızda direk aşağıya bakın ve hızınız 145-150 aralığına geldiği zaman gideceğiniz yöne 130km-140km hızına inene kadar bakarak devam edin, hızınız tekrar düştüğünde ise tekrar çakılma hareketine geçip hızınızı tekrar yukarıya çekin.
(Hız metremiz iniş sırasında solumuzda bulunan bardır.)

Takımınızdan Ayrılmayın

Apex Legends Harita

        
İki kişi olarak da oynasanız, tek de oynasanız oyun sizi 3 kişilik grupların içine sokmakta. Çoğu oyuncunun yaptığı en büyük hatalardan biri oyunda mevcut olarak bulunan küçük haritasını kullanmadan hızlıca takımından ayrılmasıdır. Bir çatışmaya girildiği zaman 3v1 başlanıldığında nişan hızı çok hızlı olsa bile, çatışmaya dezavantajlı başlanmış olunuyor. Sizin özellikle tek başınıza girdiğiniz oyunlarda malesef dışarıdan gelen oyuncuya yakın oynamanız bu konuda tek çözüm olarak görünüyor. Eğer takım olarak oynuyorsanız ve takım arkadaşınız ateş altındayken siz geri ateş açamıyorsanız da bu, takımınızdan ayrı oynadığınızı göstermekte. Bugun Pro oyuncuların çoğu kendi takımlarından uzaklaşmadan oynamaya özen gösteriyor.

İşaretleme sistemine alışın

Apex Legends İşaretleme sistemi

”Karşıma adam çıktı”yada ”Solda adam var” demek yerine, karşınızdaki düşmanı, eğer tuşunu değiştirmediyseniz, “F” tuşu ile hızlı bir şekilde işaretleyebilirsiniz. Buna kendinizi alıştırdığınız zaman siz ve takımınız çoğu tehdite karşı kendinizi çok daha iyi konumlandırabilecek ve çatışmalardan daha iyi bir yüzde ile çıkmanızı sağlayabilecek. Aynı zamanda etraftaki silahlari ve ekipmanları da işaretleyerek çok daha hızlı iletişim kurup, daha iyi ekipmana da sahip olabilirsiniz.

Apex Legends İşaretleme

Aldığınız Ekipmanı Bölüşün

Bulduğunuz ve önemli olan her ekipmanı hem işaret sistemiyle hem de aranızda paylaşarak bölüşün. Örneğin; 150 tane kırmızı mühimmatınız varsa ve takım arkadaşınızda bu eksikse onunla paylaşabilirsiniz, aynı zamanda 18 tane küçük zırh yenilemeyi hem çantanızda yer kaplamasın hem de 18 tanesini basamayacağınız için takım arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Aynı yerde uzun süre kalmayın

Apex Legends Silah

Çoğu battle royale’in aksine Apex: Legends’da bir yerde uzun süre durmak çok sağlıklı değil. Sürekli hareket halinde olun, oyunun ana mekaniklerini aldığı Titanfall’da da en önemli püf noktalarından biri sürekli hareket halinde olmak.

Hareketlerinizi Düşünün

Sonunda kaybetse bile Shroud’u oyalamayı başarmak iş.

Profesyonel oyuncuları izlediğimiz zaman ne kadar hareketli ve hizli oynadıkları belki gözümüze ilk çarpan şeylerden biri. Eğer açık alanda bir çatışmaya girerseniz hızlıca kendinizi koruyabileceğiniz tarafa doğru çatışarak ilerleyi , aynı zamanda yakın çatışmalarda kayarak ateş etmenin ne kadar önemli olduğunu unutmayın. Çoğu oyuncu, göğüs bölgenizi nişan alarak ateş etmeye çalışıyor ve bunu yararınıza kullanmanın en güzel yollarından biri kaymak ve tek bir yöne sürekli hareket etmek olmadığını unutmayın.

En doğru İmleç hızınızı bulun

Çoğu oyuncunun hemen oynayalım, aman ne olacak mantığı ile klasik fare hızlarını değiştirmeden oyuna girdiği bir gerçek, fakat oyunun ana amacının noktaları hareket eden objelerin üstüne götürerek öldürmek olduğu bir oyunda bunun ne kadar kritik olduğunu söylemek heralde gerekmemekte. Bu konuda yapabileceğiniz en doğru şey ise profesyonel veya takip ettiğiniz oyuncuların fare hızlarını ve oyun içi hassasiyet ayarlarını internetten bulmanız gerekiyor.

Sinirlenmeyin

Ne olursa olsun her girdiğiniz oyun yeni bir oyun, bir önceki oyuna takılıp kalmayın. Umarım hazırladığımız ” Apex Legends Rehberi ” hoşunuza gitmiştir. Daha fazlası için okumaya devam edin!

Özet
Apex Legends Rehberi: Püf Noktalar #1
Başlık
Apex Legends Rehberi: Püf Noktalar #1
Tanım
Apex Legends'a yeni başlayanlar, oyun hakkında daha çok bilgi edinmek isteyenler için '' Apex Legends Rehberi '' ile karşınızdayız.
Yazar

Bir cevap yazın