Apex Legends Hakkında Bilinmeyen 5 Özellik

Apex Legends

Apex Legends Hakkında Bilinmeyen 5 Özellik

Sadece deneyimleyerek öğrenebileceğiniz, bilinmeyen özellikleri sizin için toparladık.

Apex Legends’ta Uçmak :

Her battle-royale oyununda olduğu gibi Apex Legends’ta da uzağa uçmak mümkün ancak biraz daha zor. Havada adeta profesyonel bir pilot gibi takım arkadaşlarınızı uçurmanız gerekiyor. Nasıl mı?
Uçaktan atladığınız zaman yukarı doğru baktığınızda hızınız yaklaşık 132 civarında oluyor, amaç 130’un altına asla inmemek. Hızınız 130’a yaklaştığı zaman azıcık aşağı bakıp sonra tekrar yukarı bakmaya devam etmelisiniz ve hızınızı hep 130-143 arasında tutmaya çalışmalısınız. Bu şekilde atladığınız noktadan 1100-1200 metre uzağa uçabilirsiniz. Kısacası havada yandan bakıldığında “W” şeklini çiziyormuş gibi hissetmeniz gerekiyor.

Canlı olarak buradan izleyebilirsiniz.

Apex Legends Pathfinder :

Apex Legends Pathfinder

Pathfinder karakterinin “grapple hook” özelliğini düşman üstünde de kullanabiliyorsunuz. Yani kancayı düşmana isabet ettirirseniz onu kendinize çekebilirsiniz.

Canlı olarak buradan canlı olarak izleyebilirsiniz.

Apex Legends Lifeline :

Karşı takımda Lifeline oynayan birini gördünüz ve ateş etmeye başladınız, o da size geri ateş etmeye başladı ama ikinizin de canı çok azaldı. Siz üstüne gidip öldürmeye karar verdiniz ve başardınız ama canınız o kadar azaldı ki can doldurmanız gerekiyor ama siz fark etmeden canınız dolmaya başlamış. Etrafınıza dönüp bir baktınız ki Lifeline karakterinin “Heal Drone” özelliği sizin canınızı dolduruyor. Bizde ilk başta şaşırmıştık ama evet, düşman Lifeline karakterinin attığı “drone” ve “yardım paketi”nden siz de faydalanabilirsiniz.

Apex Legends Caustic :

Apex Legends oynarken Caustic karakterinin zehirli gaz tuzağının veya yere düşen birinin kapıyı açmanızı engellediği hiç başınıza geldi mi? Bizim başımıza geldi ve içeriye giremediğimiz için sinirimiz bozulmuştu. Daha sonra öğrendik ki oyun içindeki kapıları iki kere tekmeledikten sonra kırabiliyormuşuz. Bundan sonra yere düşen hedefinizi içeri girip işini bitirmemeniz için hiçbir sebep kalmadı. Keyifli tekmelemeler!

Apex Legends Legendary Eşyalar :

Apex Legends Legendary Dürbün

Son olarak, oyunda efsanevi eşyalar zor bulunuyor ancak en çok rastlananlardan biri “Digital Threat Scope”. Bu dürbünün iki farklı çeşidi bulunuyor. Bir tanesi High Tier Loot dediğimiz “Yüksek Kademeli Eşya” yerlerinde bulunuyor ve sadece SMG, Pistol ve Shotgun model silahlara takılıyor. İkincisi ise 4x/10x seviyeli sniper dürbünü, fakat bu sadece yardım paketlerinden çıkıyor. Bu iki dürbünün asıl özelliği ise sis içindeki düşmanları görmenizi sağlıyor, yukarıdaki resimde görebileceğiniz gibi. “Bangalore” adı verilen legend ile mükemmel bir ikili bu dürbünler.

Apex Legends hakkında daha çok bilgi edinmek istiyorsanız takipte kalın!

Özet
Apex Legends Hakkında Bilinmeyen 5 Özellik
Başlık
Apex Legends Hakkında Bilinmeyen 5 Özellik
Tanım
Sadece deneyimleyerek öğrenebileceğiniz, Apex Legends karakterleri, eşyaları, silahları ve oyun mekaniği hakkında bilinmeyen 5 özellik.
Yazar

Bir cevap yazın