Apex Legends 1.1 Yama Notları

Apex Legends

Apex Legends 1.1 Yama Notları

Apex Legends 1.1 güncellemesi PS4, PC, ve Xbox One için kullanılabilir durumda. Güncelleme Çarşamba günü ilk çıktığında, oyunculara, hesapların ilerleyişini sıfırlama gibi bazı problemlere yol açmıştı. Daha sonrasında Respawn’dan gelen açıklamayla birlikte bu sorunların çözüldüğü söylendi. Güncellemenin getirdiği yenilikler için yazımızı okuyabilirsiniz.

1.1 Güncellemesi oyuna başlarken tanıştığınız oyuncularla daha iyi, daha uzun süreli kadro oluşturmayı daha da kolaylaştıran bazı ilginç ve oyun kalitesini arttıracak değişiklikler içeriyor. Apex artık oyuncuların son maçtaki takım arkadaşlarını tekrardan takımlarına davet edebilme olanağı sağlamakta. Otomatik eşleştirmede karşılaşıp performansını beğendiğimiz oyuncularla tekrar oynayabilecek olmak gerçekten harika.

Takıma davet etme seçeneği artık Friends menüsünde bulunuyor, bu demek oluyor ki daha önce rastgele eşleştirildiğiniz oyuncuların takımınıza katılıp katılamayacağına siz karar vereceksiniz. Yama dahilinde bazı ufak tefek değişiklikler üzerinde de çalışılmış, Legend seçim ekranına Mute tuşu eklenmiş, ve PC kullanıcılarına özel “Report” özelliğiyle birlikte artık hile kullanımı veya başka sorunlar bildirilebilecek. Ayrıca PC oyuncuları oyun çökmesi sorunu ve çözümü hakkında daha fazla bilgi alabilecek.

Güncelleme ile birlikte oyunu erken terk eden oyuncular için ceza da eklenmişti ancak bu daha sonra geri çekildi. Konu hakkında Respawn Reddit’deki açıklaması bu durumun üzerinde çalıştıkları fakat 1.1 yamasına yanlışlıkla eklendiği yönünde. Açıklamada; “Scriptlerden birindeki bir eksiklik, henüz 1.1 de aktif olmaması gereken oyundan ayrılma cezasının aktif edilmesine sebep oldu ve daha sonra geri çekildi. Bu sebepten dolayı yama notlarına eklenmedi.” Denildi.

Bu özellik şu an pasif durumda, yani artık hiçbir platformda bir ceza ile karşılaşılmayacak. Respawn ayrıca bu içerik için herhangi kesin bir tarihin olmadığını ama üzerinde çalıştıklarını ekledi.

Yama notlarının tamamını aşağıda bulabilirsiniz. Sunucular, Çarşamba günü yaşanan ilerleme kaybı hatasından kaynaklanan bir kesinti sonrasında yeniden çevrimiçi durumda.

Apex Legends 1.1 Güncellemesi Yama Notları:

Oyun kalitesindeki değişiklikler.

 • Son oynanan takım ile tekrardan grup kurabilme özelliği eklendi. Maç sonunda lobiye döndüğünüzde geçen maçta birlikte oynadığınız 2 kişiyi tekrar takımınıza davet etmenize yarayan tuşu göreceksiniz.
 • Hile kullanımını azaltmak için bazı geliştirmeler yapıldı.
 • Intro ve Legend seçimi sırasına Mute tuşu eklendi.
 • Report özelliği kullanıldığında, PC oyuncuları artık “Hile” veya “Diğer” seçeneklerinden birini seçebilecek.
 • PC’de şu nedenlerle oyun çökmesi durumunda ek bilgiler verilecek;
  – Bellek tükenmesi.
  – Overclock ve aşırı ısınmadan kaynaklanan işlemci hataları.
 • Supply Shiplerdeki taretler için daha iyi çarpışma eklendi.
 • Bütün platformlarda stabilite iyileştirmeleri yapıldı.

Bug Düzeltmeleri

 • Battle Pass ödül sayfasında varsayılan eşya seçili olmadığında beyaz sayfada takılma sorunu düzeltildi.
 • PS4 ve Xbox One’da sohbet için klavye kullanılmak istendiğinde oluşan “fatal script error” hatası düzeltildi.
 • Maç esnasında ve sonunda “Banner Kartları”nın görünmemesi düzeltildi.

Jump Pad faz yürüyüşü etkileşimleri.

 • Octane Jump Pad’i arrtık Void yeteneğini kullanan oyuncuları etkilemiyor.
Özet
Apex Legends 1.1 Yama Notları
Başlık
Apex Legends 1.1 Yama Notları
Tanım
Apex Legends 1.1 güncellemesi PS4, PC, ve Xbox One için kullanılabilir durumda. 1.1 yamasında neler değişti? Takıma davet atma özelliği ne ifade ediyor?
Yazar

Bir cevap yazın