ANNO 1800 Ön İnceleme

Anno 1800
Anno 1800

ANNO 1800 Ön İnceleme

12-14 Nisan tarihleri arasında beta olarak deneyebileceğimiz ANNO 1800 ’ü sizler için inceledik. Ticaret yaptığımız ve yepyeni bir şehir yarattığımız bu oyun gerçekten biz ANNO serisi ve benzeri serileri seven insanları mutlu edecek gibi duruyor.

Şehir kurup geliştirdiğimiz ve zamanla büyümesini sağladığımız oyunların kendine ait bir kitlesi olduğunu biliyoruz. Ubisoft’un ANNO serisi bu seriler arasında en önemlilerden biri. Oyunun birincil önceliği etrafımızdaki kaynakları kullanarak ticareti geliştirmek ve bu sırada halkımızı memnun etmek. Ticaret ANNO serisinin en önemli tekniklerinden biri olmuştur her zaman. Bu oyunda ticaret gayet keyifli işlenmiş eğer oyunun size gösterdiği yöntemleri doğru izlerseniz kendi sisteminizide oturtarak çok başarılı bir ticaretağı kurabilirsiniz.

Oyunda iki adet oyun modu var. Campaign modunda bizden oyunun bize verdiği hikayeyi bitirmemizi bekliyor. Hikaye babamızın ölmesini duymanızla başlıyor. Babamızın üzerine bir suç atılmış ve elindeki her şeye el konulmuştur. Ama babamız bizim için bir ada almış ve onun mirasını tekrar canlandırma mız hedeflenmiş. Bu yolda en büyük düşmanlarımızdan biri amcamız. Ona olan borcumuzu ödememiz için sürekli üzerimizde baskı kuruyor. Campaign modunu seçtiğimizde karşımıza iki seçenek veriyor oyun. Bu seçenekler more guidance yani, oyunu daha az bilenler için yaratılmış size daha çok yol gösteren bir mod. Less guidance daha önce Anno serisini oynamış ve oyunu kendi keşfetmeyi sevenler için yaratılmış diğer mod. Biz oyunu size daha iyi anlatmak adına biz alabildiğimiz kadar yardım aldık.

Önümüze çıkardığı bir diğer seçenek zorluk normal, ileri seviye (advanced) ve uzman (expert) bu seviyeler haricinde oyun bize zorluğu kendi ayarlama şansınıda vermiş.

Diğer mod olan Sandbox bir hikayenin olmadığı ve oyunu serbestce oynayabildiğimiz bir mod.

Şahsi düşüncem oyunun hikaye modu gayet keyifli, ben oyunun hikaye modunu denedikten sonra oyunu almaya karar verdim. Fakat Steam – Epic Store kavgasında, Epic Store’un bu oyunu kendine dayatması ve yüksek fiyatı beni oldukça düşündürüyor. Herkese ANNO 1800 ‘de keyifli endüstri devrimleri.

Özet
ANNO 1800 Ön İnceleme
Başlık
ANNO 1800 Ön İnceleme
Tanım
12-14 Nisan tarihleri arasında beta olarak deneyebileceğimiz ANNO 1800 ’ü sizler için inceledik. Ön incelemede nelere dikkat ettik?
Yazar

Bir cevap yazın